Lazerle Kızlık Zarı Dikimi

Lazerle Kızlık Zarı Dikimi

Lazerle Kızlık Zarı Dikimi

Yeni nesil lazer cihazlar ile sadece 20 dk’da ağrısız ve garantili olarak kızlık zarı dikimi işlemlerinizi yapabilmekteyiz.

Lazer teknolojisinin ilerlemesi ve hastaların lazer hakkındaki bilgilerinin artması ile lazerin ameliyatlarda kullanım sıklığını artmıştır. Bizlerde bu gelişmeleri yakından takip etmekte ameliyatlarımızda yeni nesil lazer cihazlarını kullanmaktayız.

Lazerle kızlık zarı dikimi en sık yaptığımız ameliyatlardan bir tanesidir.

Lazer kullanarak yaptığımız kızlık zarı onarımı, cerrahi aletler kullanarak yaptığımız kızlık zarı tamirine göre daha kısa sürmekte ve işlem sırasında biraz daha az kanama olmaktadır. Kanamanın az olması nedeniyle kullanılan dikiş sayısı biraz daha az olmakta dokuların iyileşmesi azda olsa daha kısa sürmektedir.

Sonuç olarak hem cerrahi yöntem ile hem de lazer ile kızlık zarı dikimi başarılı bir şekilde yapılabilmektedir.

Kızlık zarı dikimi kalıcı dediğimiz flep yönetmi ve gecici yöntem olarak iki şekilde yapılmaktadır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi lazer ile yapılabilirken gecici kızlık zarı dikiminin lazer ile yapılması mümkün değildir.

Gecici ve kalıcı kızlık zarı dikimi yöntemi ile vajinal daraltmayı aynı anda yaptırmak isteyen hastalara lazerle vajinal daraltma da yapılabilmektedir.

Hangi işlem lazerle yapılabilir ? daha iyi anlamanız için aşağıda özetlenmiştir.

Lazerle vajinal daraltma kızlık zarı dikimden ayrı bir işlemdir. Hastanın isteğine göre kızlık zarı dikimi işlemine ek olarak dikiş kullanılmadan yapılabilir.

  1. Kalıcı kızlık zarı flep yöntemi ( lazerle yapılabilir ) + vajina daraltma ( lazerle yapılabilir )
  2. Geçici kızlık zarı onarımı ( lazerle yapılamaz ) + vajina daraltma ( lazerle yapılabilir )

Lazer ile yapılan vajinal daraltma işlemi cerrahi işlemler kadar etkili değildir, cerrahi işlemle yapılan vajina daraltma işlemine göre %10-15 etkilidir.

Aşırı vajinal genişlemesi olan kadınlarda lazer yerine cerrahi yöntem ile vajinal daraltma yapılmasını önermekteyiz.

Lazer ile kalıcı kızlık zarı dikimi / flep yöntemi nasıl yapılır:

Kalıcı kızlık zarı tamiri flep yönteminde vajina duvarından flep dediğimiz serbestleştirilmiş doku kaldırılır ve yeniden kızlık zarı oluşturulur. Hastanın genital yapısına göre üç kat flep yöntemini de yapabilmekteyiz. Yeni nesil lazer cihazı ile vajina duvarından flep kaldırılırken kanama az olmaktadır. Bundan dolayı atılan dikiş sayısı azalmakta ve yeni oluşturulan kızlık zarının kanlanması daha iyi olmaktadır. Kanlanması iyi olan dokular birbirine daha iyi ve daha kısa sürede yapışmaktadır. Bunların hepsi hasta memnuniyetini ve başarı şansını artırıp ameliyat sonrası şikayetleri azaltmaktadır.

Lazerle kalıcı kızlık zarı dikimi ve vajinal daraltma nasıl yapılır:

Kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıran hastalar isterlerse aynı anda lazer ile vajinal daraltma da yaptırabilirler.

Lazer cihazına doku yenilenmesini sağlayarak vajinal daraltma yapan başlık takılır. Vajina rahim ağzından kızlık zarına kadar boylu boyunca lazerle daraltılabilir.

Daha sonra lazer cihazına flep kaldırma işlemini yapmamızı sağlayan kesme özelliği olan başlık takılır ve flep kaldırılıp dikişler ile birleştirilerek kalıcı kızlık zarı tamiri tamamlanır.

Böylece lazer yöntemiyle hem vajinal daraltma hemde kalıcı kızlık zarı dikimi yapılmış olur.

Kalıcı kızlık zarı dikimi ve vajinal daraltma işlemi cerrahi yöntem ile de yapılabilmektedir.

İstanbul anadolu ve avrupa yakasında hizmet vermekteyiz.

Lazerle geçici kızlık zarı dikimi:

Geçici kızlık zarı dikimi lazer ile yapılan bir işlem değildir. Geçici kızlık zarı dikimi çok ince iplerle yapılan kısa sureli cerrahi bir işlemdir ve cinsel ilişki tarihi öncesindeki 7 günlük süre içinde yapılması gerekir.

Geçici kızlık zarı işlemi yapıldıktan sonra bir hafta içinde cinsel ilişkiye girmek gerekir. İlişkiye bu süre içinde girilmez ise kanama olmayabilir. Cerrahi yöntem ile yapılan vajinal daraltma ameliyatlarında cinsel ilişkiye bir ay sonra girilebilir. Lazer ile yapılan vajinal daraltma işleminde ise ilk haftada ilişkiye girilebilir. Bu yüzden geçici kızlık zarı dikimi ile beraber vajinal daraltma yaptırmak isteyen hastalarda vajinal daraltma lazer ile yapılmak zorundadır cerrahi yöntem ile mümkün değildir.

Kızlık Zarı Dikimi Video

Önceki Makale
Sonraki Makale

Yorum Yapabilir / Soru Sorabilirsiniz

avatar
  Subscribe  
Bildir
Gynecoestetic