Labioplasti İç Dudak Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti İç Dudak Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti İç Dudak Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatının nasıl yapıldığını yazılı, resimli ve videolu olarak bu makalemizden ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

 

Resim-1) Yeni geliştirdiğimiz kombine yada birleştirici labioplasti içdudak estetiik ameliyatı öncesi ve sonrası
Resim-1) Kombine labioplasti ameliyatı öncesi ve sonrası

 

Dış genital bölgenin hoşa gitmeyen görüntüsünü düzeltmek için yapılan genital estetik ameliyatları sayısı son yıllarda önemli ölçüde artmaktadır. 2002 yılından itibaren kadın genital organlarının şeklini düzeltmek ve fonksiyonunu arttırmak için 1000 civarında ameliyat gerçekleştirdik. Bu ameliyatlarımızın çoğunluğunu iç dudak estetik operasyonları (labioplasti ) oluşturmaktadır. Yeni uyguladığımız kombine labioplasti adı verilen ameliyat eski yöntemlere göre çok daha yüz güldürücü sonuçlar vermektedir.

 

 

 

 

resim-2) Labioplasti öncesi ve sonrası resimler
resim-2) Labioplasti ameliyatı öncesi ve sonrası

 

Resim-1 ve Resim-2 de kompozit ( birleştirici) labioplasti ameliyatı uygulanan hastaların öncesi ve sonrası görüntülerini inceleyebilirsiniz. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde yeni yöntem kombine labioplasti ameliyatlarımızı nasıl yaptığımızı resimlerle ve videolarla sizlere anlatmaya çalışacağız.

 

 

 

 

 

Resim-3) olması gereken iç dudaklar
Resim-3) Normal olan iç dudaklar

 

İç dudakların normal görüntüsü nasıl olmalıdır? Bu konuyu anlarsanız daha sonraki yazılarımız sizin için daha yararlı olacaktır.

Ayakta duran bir kadında karşıdan bakılınca küçük dudaklar büyük dudakların iç kısmında gizlenmiş olarak izlenmelidir. İç dudakların ideal görüntüsü resim-3 de gösterilmektedir. Bir çok hastamız şikayetlerini anlattıktan sonra iç dudaklarının resim-3 deki gibi olmasını istemektedir.

 

 

 

 

Resim-4) Eski iç dudak ameliyat tekniği
Resim-5) Eskiden kullandığımız labioplasti ameliyat tekniği
Resim-5) Eskiden kullanılan kama şeklinde parça cıkarılarak yapılan iç dudak estetiği
Resim-4) Kama şeklinde parça çıkarılarak yapılan labioplasti ameliyatı

 

Genital estetik ameliyatlarına ilk başladığımız 2002 yıllarında iç dudak küçültme ameliyatlarını, sadece klitorisin alt kısmında kalan küçük dudağın fazlalıklarını alarak yapıyorduk. Bu işlemi iç dudak fazlalıklarını ya kama şeklinde çıkararak yada yukardan aşağıya doğru düz bir kesi ile gerçekleştiriyorduk. Bunlar geçmiş yıllarda kullandığımız tekniklerdir. Resim-4 ve 5 de eski labioplasti yöntemleri çizim olarak anlatılmıştır.

 

 

 

 

Genital estetik ameliyatlarındaki tecrübemizin ve bilgilerimizin artması ile küçük dudaklardaki fazlalıkların alınmasına ek olarak gerekli durumlarda klitoris üst ( kaput = hood – unhooding ), alt kısmındaki alanların  ve klitorisin üst yan taraflarındaki görüntü bozukluğu yapan kısımların alınmasını da cerrahi işlemlerimize ekledik. Bu yapılan ameliyata kombine (birleştirici) labioplasti ameliyatı denmektedir. Bu şekilde hem iç dudaklar küçültülmüş olur hemde klitoris vajina girişine daha yakın ve yapışık bir hal alır. Çıkıntı halindeki klitoris ameliyat sonrasında daha sıkı ve pürüzsüz hale getirilmiş olur.

Kombine labioplasti ameliyatında aşağıda sıralanan yerler düzeltilmektedir. Her hastada bu dört bölümün çıkarılmasına gerek yoktur bu bölgelerden gerekli olan yerler düzeltilmektedir.

Örnek olarak bir hastada burda yazan tüm bölümlerin  düzeltilmesi gerekirken başka bir hastada sadece iç dudaklar küçültülmesi yeterli olabilmektedir. Hangi kısımların düzeltilmesi gerektiğini muayene sırasında hastaya anlatmaktayız. Hastalarımız isterse resim ve video çekerek kendilerine açıklamalar yapmaktayız.

 1. İç dudakların küçültülmesi
 2. Klitorisin üst yan tarafındaki katlantılar
 3. Klitoris altındaki fazlalık yapan alan
 4. Klitoris üstündeki kalın ve fazlalık oluşturan cilt

Resim 6 ve 7 de kombine (birleştirici) labioplasti ameliyatında düzeltilecek alanlar numaralar ile gösterilmiştir. Makalemizin ilerleyen bölümlerinde ameliyat sırasında çektiğimiz resimlerden de düzeltilen alanları inceleyebilirsiniz.

 

Resim-6) Kombine ( birleştirici ) labioplasti ameliyatı cerrahi alanlar
Resim-6) Kombine labioplasti ameliyatında düzeltilecek alanlar
Resim-7) labioplasti ameliyatında alınacak yerler
Resim-7) Kombine ( birleştiriçi) labioplasti ameliyatında alınacak alanlar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kombine labioplasti ameliyatı nasıl yapılır?

resim-8) Labioplasti resmi
Resim-8) Labiumların alınacak kısımları iç dudak iç yüzünden çizilir

 

Basamak-1) Labioplasti ameliyatının ilk aşamasında iç dudakların fazlalık olarak düşünülüp alınması gereken kısımları cerrahi kalem ile belirlenir

Resim-8 Çizim işlemine labiumların iç kısmından başlanır ve sonrasında dış kısıma gecilir. ( turuncu renk cizgiler cerrahi alanı göstermektedir).

 

 

 

 

 

 

 

 

Resim-8) labioplasti iç dudak dış kısım cerrahi alan sınırları resmi
Resim-9) Labiumların alınacak kısımları iç dudak dış yüzünden çizilir

 

Basamak-2) İç dudakların dış yüzünden cerrahi sınırlar belirlenir.

Her kadında olmamakla beraber çoğu zaman iç dudakların üst kısmından klitorisin yan tarafına yukarıya uzanan katlantılar vardır. Bu katlantılar da S şeklinde cerrahi alan içerisine alınmalıdır (resim-9). Bu katlantılar klitorisi sağdan ve soldan kapatarak hem kötü görüntüye sebep olur hemde klitoral uyarılmayı engelleyerek orgazm olmayı zorlaştırır yada engeller.

 

 

 

 

 

 

Resim-9) Labioplasti ameliyatı görsel
Resim-10) İç dudaklardan klitorisin üst yan tarafına uzanan katlantılar
Resim-9) Labioplasti ameliyatı görsel
Resim-11) İç dudaklardan klitorisin üst yan tarafına uzanan katlantılar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klitoris üst yan tarafına kadar uzanan kısım hastalar tarafından çok fark edilmez ve bu bölümle ilgili şikayetler dile getirilmez. Hastalara muayene sırasında bu bölgeleriyle ilgili bilgi verdiğinde bu bölgeyle ilgili işlem yapıldığını bilmediklerini ve daha önce hiç fark etmediklerini söylemektedirler.

On ve onbir numaralı resimlerde iç dudaklardan klitorisin üst yan tarafına uzanan deri katlantısı cerrahi alet ile gösterilmektedir. Klitoris yeşil renk ile daire içerisine alınmıştır.

 

 

Resim-12) Klitoropeksi- un hooding
Resim-12) Klitoris üst ve alt tarafındaki fazlalık alanların çıkarılması

 

Basamak-3) Klitorisin üst ve  alt tarafındaki fazlalıkların belirlenmesi.

Oniki numaralı resimde klitorisin üst ve alt tarafındaki fazlalık alanlar  sarı renk boyanmıştır. Bu alanların çıkarılması klitorisin pozisyonunu değiştirip çıkıntı halindeki klitorisi daha düz ve pürüzsüz hale getirmesini sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

Labioplasti ameliyatının en önemli bölümünü basamak 2 ve 3 de anlatılan yerlerin çıkarılması oluşturmaktadır. Eğer bu kısımlar düzeltilmeyip sadece klitorisin alt kısmındaki iç dudaklardaki fazlalıklar alınırsa klitoris erkek organı gibi daha da belirgin hale gelecektir. Ve hastanın memnun olmasını bırakın bundan dolayı şikayetleri daha da artmaktadır. Bu şekilde ameliyat olup beğenmedikleri görüntüyü düzelttirmek için tekrar ameliyata gelen hasta sayısı oldukça fazladır. Düzeltme ameliyatları ilk yapılan ameliyata göre çok daha zordur.  Bu ameliyatlarla ilgili bilgileri labial correction ( düzeltme ameliyatı ) yazımızdan ayrıntılı olarak okuyabilirsiniz

 

 

Resim-13) Klitorisin yeni pozizyonu
Resim-13) Kombine labioplasti ameliyatında klitorisin yeni pozisyonu

 

Kombine labioplasti ameliyatında klitorisin yeni pozisyonu resim 13 de gösterilmiştir. Klitoris sarı renk ile gösterilmektedir. Resimden de anlaşıldığı gibi klitoris vagina girişine yaklaştırılıp daha yatay bir pozisyona getirilmiştir. Klitorisin yeni pozisyonunda daha kolay uyarılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

Resim-11) çıkarılacak alanların hepsinin gösterilmesi
Resim-11) Labioplasti ameliyatında cıkarılacak alanlar

 

Basamak-4) Cerrahi kalem ile sınırları belirlenen fazlalık yaratan cilt ve katlantıların cıkarılmasıdır.

Resim-14 de cerrahi sınırların cizilme işleminin bitmiş hali gösterilmektedir. Kırmızı alanlar labiumlardaki sarı alanlar ise klitoris altında ve üstündeki fazlalık  cilt alanlarını göstermektedir. Boyalı alanlar ameliyat ile cıkarılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Resim-13) Labioplasti ameliyatında cizilen yerlerden cilt kesilerek alınır
Resim-15) Çizilen yerlerden cilt kısmının alınması

 

Resim-15 de İç dudakların fazlalık alanları çıkarıldıktan sonraki hali izlenmektedir. Bu işlem sırasında neşter, lazer, makas gibi aletler kullanılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resim-16) İç dudak estetiğinde dikiş işlemine başlamadan önceski son durum
Resim-16) Labioplasti dikişlerinden önce prova

 

 

Basamak-5) Dikiş işlemine geçmeden önce prova yapılması.

Resim-16 da labioplasti ameliyatında dikiş işlemine gecilmeden önce son prova yapılışı gösterilmektedir. Prova sırasında dikilecek yerler cerrahi aletler ile karşı karşıya getirilir. Gerek görülen yerlerden tekrardan düzeltmeler yapılır ve dikiş işlemine gecilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Resim-17) İç dudak estetiği ameliyatında dokuların tekrar birleştirilmesi
Resim-17) Labioplasti ameliyatında dikişler ile cildin birleştirllmesi

 

Basamak-6) Cilt fazlalıkları alındıktan sonra dokular dikişler ile birleştirilir. Genital bölge estetik ameliyatları 5/0 yada 6/0 gibi çok ince dikişlerle yapılır. Genital bölgenin ameliyatlarında hastalar ameliyat izleri konusunda avantajlıdır çünkü genital bölgede dikiş izi pek kalmaz. Resim 17 de okla gösterilen yerlerden dokular birleştirilmeye başlanır. Resim 18 de ameliyat öncesi ve sonrası resimleri yan yana gösterilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resim-16) Labioplati ameliyatının dikişlerinin atıldıktan sonraki son hali
Resim-18) Labioplasti ameliyatının sonundaki görüntü

 

Özet olarak Kombine iç dudak ameliyatında ilk olarak iç dudak ve klitorisin üst yan tarafındaki fazlalık yaratan cilt S- şeklinde çıkarılır. Sonrasında klitorisin üst (kısmındaki kaput=hood olarak isimlendirdiğimiz) ve alt tarafındaki fazlalık kısımlar çıkarılır. Çıkarılan kısımlardan sonra cilt kenarları birbirlerine dikilir. Labioplasti ameliyatının bitmiş hali resim-18 de gösterilmektedir.

 

 

 

 

 

Dört tip Labioplasti ameliyatı vardır . Bunlardan hangisinin yapılacağına hasta muayene edildikten sonra karar verilir;

Labioplasti ameliyatı faydaları ve sonuçları:

Hastalarımız dengeli olarak küçülmüş bir iç dudak yanında küçültülmüş ve sıkılaşmış bir klitorise sahip olurlar.

Hastalarımızı ameliyatlardan sonra 6 ay boyunca takip ettik. Cerrahi olarak düzeltme gerektiren bir kaç yara acılması dışında genelde yara iyİleşmesi ile ilgili sıkıntılar yaşadık. Bunun yanında hem estetik hemde fonsksiyonel olarak çok daha fazla tatmin edici sonuçlar elde ettik.

Kombine iç dudak küçültme ameliyatı klitoral kaput ( klitoris üst ve yan taraftaki fazlalık doku) bölgesinde sıkılaşma ve küçük dudaklarda dengeli bir azalma sağlar.

Buna ek olarak klitoral çıkıntı durumlarında klitorisin estetik olarak yeniden konumlandırılmasında en iyi sonucu bu ameliyat ile elde etmekteyiz.

Bu ameliyat cinsel ilişki sırasındaki uyarılmayı ve orgazmı kesinlikle engellemez ve azaltmaz. Hatta hastalarımızın %35′ i cinsel ilişki sırasında uyarılmada ve orgazm şiddetinde arttış olduğunu bildirmiştir.

Küçük dudakların ve klitorisin normalden büyük olması, klitorisin üstündeki ve yan tarafındaki derinin kalın ve fazlalık oluşturarak sarkması cinsel ilişki sırasında fonksiyon bozukluğu yaptığı gibi psikolojik sıkıntılarda oluşturmaktadır.

Bu sıkıntıları olan kadınlar cinsel partnerlerinden utanırlar ve kendilerine olan güvenlerini yitirirler. Cinsel ilişki sırasında genital organlarının görülmesinden çekinirler. Ayrıca spor yaparken dar kıyafetler giydiklerinde ve cinsel ilişki sırasında ağrıları olmaktadır.

Küçük dudaklardaki ve klitoris bölgesindeki şekil bozukluklarının nedenleri net olarak bilinmemektedir. Bu konuyla ilgili bir çok neden öne sürülmüştür.

 • Hormonal etkiler
 • Genetik faktörler
 • Yaş ile ilgili değişiklikler
 • Doğum
 • Yer çekimi etkisi

İç dudak küçültme ameliyatı için standart bir yöntem yoktur. Son yıllarda bir çok yöntem ortaya çıkmıştır. Bunların hemen hemen hepsinde sadece klitorisin alt kısmında kalan iç dudakların fazlalıkları alınmaktadır. Bu yöntemlerden hiçbirisi klitorisin çıkıntısı ile ilgili sorunları çözememektedir.

Bizim kombine iç dudak küçültme ameliyatı dediğimiz ameliyatta; iç dudak küçültmekle beraber klitorisin üst – alt, yan tarafındaki fazlalık olan yerler alınır ve klitorise yeni bir pozisyon verilir.

Bu ameliyat diğer doktor arkadaşların yaptığı ameliyatlara göre biraz daha uzun sürmektedir. Fakat sonuçları çok daha iyi olmaktadır.

 

Labioplasti ameliyatı olmak isteyen hastaların şikayetleri?

 

Bu hastaların;

% 27 sinde sadece fonksiyonel proplemler ( sportif aktivitelerde ve dar kıyafet giyerken ağrı).

%11 inde Kötü estetik görünümden dolayı sadece psikolojik sıkıntılar.

% 62 inde ise fonksiyonel ve psikolojik sıkıntılar bir arada bulunmaktadır.

 

Kadın genital estetik ameliyatlarının amacı hastaların istek ve beklentilerini karşılayan iyi bir sonuç almaktır.

İç dudaklar dış dudaklar tarafından örtülmeli.

İç dudaklar mümkün olduğunca dengeli bir şekilde küçültülmeli.

İç dudak küçültme ameliyatı klitoris altındaki alana sınırlı kalmamalı klitoris ve üstündeki bölgeyi de kapsamalıdır.

 

Genital bölge mekanik travmalara maruz kalan ve nemli bir bölgedir.

Bu ameliyatta kullanılacak dikişler çok kalın olmamalıdır çünkü bu bölgenin dokusu gereği kalın dikişler estetik olarak kötü görüntü oluşmasına neden olur. Kalın ipler çekilmelere, gerilmemelere ve kırışıklık oluşmasına neden olur. Bir taraftanda mekanik travmalara maruz kaldığı için çok ince ve kuvvetsiz iplikler kullanmak bu ameliyat için yanlış olacaktır. Bu yüzden genital bölge estetik ameliyatlarında ince fakat kuvvetli iplikler kullanmak gerekmektedir.

Genital bölgenin sürekli nemli olması yara iyileşme sorunları yaratabilmektedir. Ameliyat sonrası bakımın düzgün yapılması, verilen antibiyotik ve kremlerin düzgün kullanılması gerekmektedir.

 

Labioplasti Ameliyatı Öncesi Muayene ve Analiz :

Ameliyat öncesindeki muayenede klitorisin gövdesi ve özellikle de klitorisin baş kısmının pozisyonu dikkate alınmalıdır.

İç dudaklar, klitoris, klitoris gövdesinin acısı, klitorisin üst ve yan tarafındaki kalın ve fazlalık olan kısımlar büyük dudaklar hepsi beraber değerlendirilmelidir. Sorunun ne olduğu analiz edilmeli ve ameliyat öncesi hangi bölgelerin düzeltileceği hastaya ayrıntılı olarak anlatılmalıdır.

Hastalar ameliyata girmeden önce genital bölge temizliğini yapmalıdır, cerrahi alanda kıl tüy olmamalıdır.

Bu işlemler hem lokal hemde genel anestezi ile yapılabilmektedir. İşlemden 3-4 saat sonra hasta taburcu edilmektedir hastanın hastanede yatmasına gerek kalmamaktadır.

Ameliyat yerinde enfeksiyon oluşmaması için antibiyotik ve kremler mutlaka kullanılmalıdır . Bununla beraber hastanın ameliyattan sonraki süreci rahat geçirmesi için ağrı kesici kullanmasını da önermekteyiz.

 

Küçük dudak ve klitorisin birleşim yerinden küçük dudağın iç kısmında aşağıya doğru kesi yapılır daha sonra küçük dudağın dış kısmından klitorisin yan tarafındaki fazlalık kısmını da içine alacak şekilde en üst noktaya kadar çıkılır sonra kesinin başladığı noktaya gelinir. Fazlalık olan kısımlar S- şeklinde çıkarılır. Küçük dudak kalan kısmı 0,8-1 cm olacak şekilde ayarlanır.

 

Labioplasti Ameliyatı Sonrası:

Genital estetik ameliyatı yaptığımız hastaların takiplerinden elde ettiğimiz bilgileri özetleyecek olursak:

 • Hasta memnuniyeti 10 üzerinden 9,5 gibi çok yüksek bir değerde saptanmıştır.
 • Bu hastaların fonksiyonel problemlerinin % 92 si , psikolojik sorunların % 89 u tamamen sona ermiştir.
 • Hastaların % 2 si fonksiyonel şikayetlerinin % 3 de psikolojik sorunlarında hiç düzelme olmadığını ifade etmiştir.
 • Hastaların hiçbirinin fonksiyonel yada psikolojik şikayetlerinde kötüleşme olmamıştır.
 • Ameliyattan sonra ilk 24 saat boyunca ağrı kesiciler ile geçebilen hafif ağrı olabilmektedir.
 • Bir kaç hastamız işlemden sonra en fazla 4 gün süren yanma hissi oluştuğunu bildirmiştir.
 • 2 hastamız ilk iki ay devam edip daha sonra düzelen cinsel ilişki sırasında ağrısının olduğunu bildirmiştir.
 • Hiçbir hastamız cinsel uyarılma ile ilgili problem yaşamamıştır. Hatta aksine hastalarımızın %35 i cinsel uyarılma ve orgazm şiddetinde artış olduğunu bildirmiştir.
 • Hastalarımızın % 5 i yara iyleşmesi ile ilgili ufak sorunlar yaşamıştır ilaç tedavisi ile sorunlar çözülmüştür.
 • 6 hastamızda ameliyat sonrası cerrahi müdahale gerektiren kanama oluşmuştur.
 • Hastalarımızın % 10 da asimetri ile ilgili sorun yaşanmıştır. Bunların % 3 ünde tekrar cerrahi işlem yapılıp sorun ortadan kaldırılmıştır.

 

Labioplasti Ameliyatı Konusunda Kısa Bilgiler

Son yıllarda kadın genital bölgesine yapılan fonksiyonel ve estetik amaçlı ameliyatların sayısı oldukça artmıştır. Bu konuda önemsenecek düzeyde talep vardır.

Zaman ilerledikçe kadınlarımız bu konuları daha özgür ve rahat bir şekilde dile getirmektedir ve sağlık merkezlerine başvurmaktadır.

 • Klitoris altı doku çıkarılması üretra klitoris mesafesi kadınlarda çok farklılık göstermektedir
 • Klitoris üstündeki yapılara çok koter deymemeli sinir zararı yapabilir.
 • Orgazm şiddeti artanlar daha çok klitoris ile ilgili girişimlerde olmaktadır. Cilt incelir ve klitorise temas artması bunu açıklar.
 • Sadece orgazm şiddetini arttırmak için bu işlemler yapılmaz.
 • Mümkün oldukça 18 yaşından küçüklere bu tür işlemler yapılmamalı genital gelişimi tamamlanmalıdır.
 • Diğer yöntemlere göre uzun sürmektedir.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları

Labioplasti ameliyatı yukarıda okuduğunuz gibi tek tip yapılan bir ameliyat değildir . Sadece iç dudaklar mı küçültülecek, buna ek olarak klitorisin alt,üst yada yan taraflarına işlem yapılacak mı bunlar tespit edildikten sonra fiyat verilebilir. Ayrıca uygulanacak anestezi ve ameliyatın yapılacağı hastahane muayene yada kliniğe göre labioplasti fiyatları değişiklik göstermektedir.

Labioplasti iç dudak estetiği fiyatları konusunda bilgi almak için sekreterimiz ile görüşebilirsiniz.

Tıbbi konularla ilgili sorularınızı doktorumuza sorabilirisiniz.

Dileyen hastalarımız whatsapp ve mail yoluylada bizlere ulaşabilirler.

Önceki Makale
Sonraki Makale

14
Yorum Yapabilir / Soru Sorabilirsiniz

avatar
7 Comment threads
7 Thread replies
6 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Jin. Opr. Dr. Özgür KartalSudeAfitap ünalCeylanSedanur yüce Recent comment authors
  Subscribe  
Bildir
Seda
Ziyaretçi
Seda

Özgür bey sizin videolarınız ve yazınız diğer doktorların anlattıklarından çok farklı , hepsi iç dudaklardaki fazlalığın kama yada düz kesi şeklinde düzeltilmesinden bahsediyor kimse klitotirisin üst yan tarafındaki fazlalıklardan bahsetmiyor. Bu kısımın tüm hastalarda alınması gerekiyormu. Videolarınız ve resimler ile anlatımınız çok güzel olmuş . Her deyayı anlatmışsınız teşekür ederim elinize sağlık. Bu amliyatlarınız yarım saat mi sürüyor hastanedemi yoksa muayenehanede mi yapıyorsunuz

Nilay
Ziyaretçi
Nilay

Özgür bey burda 4 tip iç dudak Estetiği ameliyatı var bunların fiyatı farklımı ve hangi hasta hangi ameliyatı yapacağınızı nasıl belirliyorsunuz.teşwkür ederim .
İç dudak estetik ameliyatını kaça yapıyorsunuz

Seran
Ziyaretçi
Seran

Hocam labioplasti ameliyatı fiyatını ortalama olarak söylermisiniz . Ameliyatlarınızı nerde yapıyorsunuz hastanemi muayenemi fiyatları çok farklı oluyormu

Jin. Opr. Dr. Özgür Kartal
Ziyaretçi

seran hanım hastaların ameliyatını yapmamızı istediği özellikle bir hastahane varsa, bunu planlayıp yapablmekteyiz. istanbuldaki bir çok hastahanede ameliyat yapıyoruz.( acıbadem hastanesi, memorial hastahanesi, özel pendik bölge hastahanesi,florance nightingale hastahanesi, özel maltepe bölge hastahanesi, afiyet hastahanesi.. vs )
labioplasti iç dudak estetiği ameliyatınızı hangi hastanede yaptırmak istiyor iseniz fiyatıda ona göre değişmektedir.
labioplasti ameliyatlarının çoğunu muayenehanede yapabilmekteyiz ( çok fazla düzeltme gerekmiyor ise ). muayenehanede yapılan ameliyatlar hastane fiyatlarından daha uygun olmaktadır.
gecmiş olsun.

Fulya
Ziyaretçi
Fulya

Bende iç dudak ameliyatı olmak istiyorum görünüşünden dolayı utanıyorum . Fiyat öğrenenilirmıyım acaba

Jin. Opr. Dr. Özgür Kartal
Ziyaretçi

fulya hanım dört tip labioplasti ameliyatı var size hangisi yapılacak fiyat vermek için bunun bilinmesi gerekiyor. muayene etmedende bunun anlaşılması mümkün değil. sekreterimiz zeynep hanımdan fiyat bilgisi hakkında ortalama fiyat bilgisi alabilirsiniz. iletişim bölümünden telefonuna ulaşabilirsiniz.

Nur
Ziyaretçi
Nur

Dudak küçültme ameliyatı İstanbul’daki fiyatı nedir?

Jin. Opr. Dr. Özgür Kartal
Ziyaretçi

nur hanım labioplasti ameliyat fiyatları işlemi yapan doktora, hastahaneye hatta işlemin yapıldığı şehire göre bile değişmektedir. bu yüzden istanbulda labioplasti yapan doktorlara tek tek sormanız gerekiyor. bizim fiyatları öğrenmek isterseniz sekreterimiz zeynep hanımdan bilgi alabilirsiniz. tzeynep hanımın telefon numarası web sitemizdeki iletişim bilgilende mevcuttur.

Ceylan
Ziyaretçi
Ceylan

Herkese merhabalar 1 hafta önce özgür beyde labioplasty ve vajinoplasti operasyonu geçirdim hersey çok güzel geçti sandığım kadar agri sızı olmadı görüntü olarak eskisinden çok Iyi görünüyor zamanla dahada Iyi olacağını düşünüyorum teşekürler özgür bey

Sedanur yüce
Ziyaretçi
Sedanur yüce

Ben özgür beyi internet üzerinden bulmuştum yorumları okuyup en iyi doktor ve hastalarıyla çok ilgilendiğini öğrenmiştim o yüzden tercihim özgür bey olmustu. Randavu alıp kılıniğe gitmiştim herseyi iyice arastırmak için beni çok güler yüzlü karşılamıstılar sekreteri Hatice hanım ve özür bey baya ilgilenmişlerdi. bana amiliyatla ilgili baya sey anlatı özgür bey detaylı şekilde sonrada bana iyice arastırın baska doktorlarada gidin ondan sonra karar verin demişti o zman nekadar iyi doktor olduğunu anladım hangi doktor o cümleyi kurarki. Sonra kararım özgür beyden yana olmuştu. amiliyat için tarih alıp o gün amiliyat oldum. Amiliyat sırasında bana herşeyi tekrardan detaylı sekilde anlatmıstı sonra… Read more »

Afitap ünal
Ziyaretçi
Afitap ünal

Özgür bey merhabalar ben daha önce labiaplasti amaliyatı olmuştum ama ameliyatı yapan dr klitoris üzerindeki deri fazlalığını almamıştı o yüzden görüntüden hiç memnun değilim.Öğrenmek istediğim daha sonradan bu operasyonun yapılması mümkünmüdür?

Jin. Opr. Dr. Özgür Kartal
Yönetici

merhaba afitap hanım ever mümkün
web sitemizin labioplasti revizyon bölümünde daha önce ameliyat olmuş hastaları nasıl düzelttiğimizi inceleyebilisiniz. gecmiş olsun.

Sude
Ziyaretçi
Sude

Fiyat öğrenebilir miyim. Ve acaba ameliyat ne kadar sürede bitiyor

Jin. Opr. Dr. Özgür Kartal
Yönetici

Labiplasti ameliyatlarında Klitoris üstünü örten sünnet derisi ( preapisyum) ve iç dudakları beraber değerlendirmek gerekiyor çünkü iç dudaklar klitorisin devamı şeklinde yapılardır. .Bizim dört ana Labioplasti ameliyatımız var. Küçük ayrıntılar ile yüzlerce farklı Labioplasti ameliyatımız var diyebiliriz. Kişiye özel Labioplasti yapıyoruz her hastanın anatomisi farklıdır. Her hastanın aynı şekilde ameliyat edilmesi mümkün değildir. Bize muayene olmaya gelmeden önce yada daha sonrasında bizim dışımızda labioplasti ameliyatlarında iyi olduğunu düşündüğünüz başka doktorlarada mutlaka gidip bilgi almanızı istiyoruz. Bu sizi kararsızlığa yada kafa karışıklığına itmez aksine çok daha net karar vermenizi sağlar Bize muayene olmaya gelen hastalarımıza 1-Öncekile dış genital bölgenin anatomisini anlatıyoruz… Read more »

Gynecoestetic