Labioplasti – İç Dudak Estetiği

Labioplasti – İç Dudak Estetiği

Labioplasti – İç Dudak Estetiği

Cinsel hayatımız için genital bölge vücudumuzun en önemli yeridir.

Genital bölge zevk, tatmin, mutluluk ve sevinç duygularımızın uyandırıldığı en mahrem bölgemizdir.

Kadınlar cinsel ilişki dışında genital bölgelerinin görünmesini istemezler. Sevgi ve aşk gibi duyguları besledikleri kişilerin genital bölgelerini görmesine müsade ederler. Kadınlar cinsel ilişki sırasıda genital bölgelerinin görüntüsünden dolayı rahat, konforlu ve kendilerine özgüveni olsun isterler.

İç dudak estetik ameliyatlarında iyi sonuç elde etmek için bu işlemin büyük bir beceri ve titizlik ile yapılması gerekir.

Labioplasti-iç dudak ameliyatı basitçe fazlalıkların alınması olarak düşünülmemelidir. Genital estetik büyük bir deneyim gerektirir. İç dudağın dış genital yapıyla olan ilişkisi incelenir, anormal olan görüntü tespit edilip dış genital yapılar bir bütün olarak değerlendirilir.

Gerekli durumlarda iç dudak düzeltilmesine klitoris üstündeki ve yan tarafındaki fazlalıkların alınması büyük dudak küçültülmesi / dolgunlaştırılması da eklenmelidir.

Bu ameliyatları ilk yaptığımız dönemlerdeki cerrahi teknikler sınırlıydı ve hastaları yeteri kadar tatmin etmiyordu. Günümüzde yeni cerrahi tekniklerin geliştirilmesi ile hastalarımızı daha mutlu etmeyi başarmış durumdayız.

Genital estetik ile ilgili deneyimlerimizi sürekli geliştirdik ve bu konudaki tecrübemiz arrtıkça yaptığımız ameliyatlara yeni cerrahi teknikler ekledik.

Bugün bu konudaki deneyimlerimizi bir çok kadın hastalıkları ve doğum uzmanı arkadaşımıza da aktarmaktayız. Cerrahi danışmanlık verdiğim hastahanelerde genital estetik ameliyatlarını yapmakta ve bu hastaları bana danışan doktor arkadaşlarımızın genital estetik konusunda tecrübe sahibi olmalarını sağlamaktayız. Bazı meslektaşlarımıza yardım için zaman zaman istanbul dışında da bu tür genital estetik ameliyatlarını yapmaktayım.

Bizler siz değerli hastalarımız için genital estetik konusundaki bilgileri burada derleyip toparlamaya çalıştık. Labioplasti dahil genital estetik ile ilgili tüm sorularınızın yanıtını web sitemizde bulacağınızı umuyoruz.

Kafanıza takılan yada web sitemizde cevabını bulamadığınız sorularınız varsa bize mail yollayabilir, daha kısa sürede size dönmemizi istiyorsanız whatsapp’dan yazabilir yada direk olarak arayabilirsiniz. İsterseniz web sitemizin ziyaretçi defterinden yada soru cevap kısmından da sorularınızı yönlendirebilirsiniz.

Labioplasti – iç dudak/küçük dudak estetiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki menüden inceleme yapabilirsiniz.

 1. Labioplasti – iç dudak estetik ameliyatı neden yapılır?
 2. Labioplasti – iç dudak estetik ameliyatının sonuçları
 3. Labioplasti – iç dudak estetik ameliyat teknikleri
 4. Labioplasti – iç dudak estetiği nasıl yapılır?
 5. Ameliyattan önce yapılması gerekenler
 6. Ameliyattan sonra yapılması gerekenler
 7. Labioplasti Riskleri ve Komplikasyonları
 8. Labioplasti – iç dudak ameliyat fiyatı
 9. Labioplasti- iç dudak estetiği ile ilgi en sık sorulan sorular
 10. ‘’ ideal’’ bir iç dudak nasıl olmalı?
 11. Labiumların – iç dudakların büyük ve sarkık olma nedenleri?
 12. Genital dudak anatomisi ve işlevi

 

 

 1. Labioplasti – iç dudak estetik ameliyatı neden yapılır? 

Sağlık için : İç dudakların büyük, sarkık yada asimetrik olması kendi üzerine katlanarak bu bölgenin her zaman nemli olmasına ve iç dudakların düzgün temizlenmemesine neden. Bu durum sık sık genital enfeksiyonlara özelliklede vajinal mantar ve bartolin kistinin oluşması için zemin hazırlar.

Sportif faliyetler ( koşu yapmak,bisiklet sürmek, uzun yürüyüşler, atcılık sporu ), dar ve sıkı kıyafetler giyerken ağrı oluşması çinsel ilişki sırasında uzun iç dudakların vajina girişini kapatması cinsel ilişkinin çok ağrılı ve can sıkıcı bir hal almasına neden olur.

Estetik görüntü için: Kadınları ameliyat olmaya iten diğer bir nedende genital organlarının güzel görünmesini istemeleridir. Kötü görünen cinsel organların kadınların cinsel ilişki sırasında özgüven kaybına neden olarak psikolojik sorunlar yaratamasıdır.

Ayrıca sarkık ve büyük dudaklar dar kıyafetler, mayo ve bikini altından çok bariz bir şekilde belli olmakta bu durumda kadınları günlük hayatlarında çok rahatsız etmektedir.

 1. Labioplasti – iç dudak estetik ameliyatının sonuçları:

Labioplasti – İç dudak küçültme ameliyatları kadınların sık sık oluşan vajinal enfeksiyonlardan, ağrılı can yakıcı cinsel ilişkiden kurtarmakta ve çok sevdikleri dar giysilerini özgürce ve huzur içinde giymelerini sağlamaktadır.

En önemli sonuç ise kadınların cinsel ilişki sırasında kendilerine olan özgüvenleri artar, orgazmı ve cinselliği çok daha keyifli bir şekilde yaşarlar. Bu arada cinsel partnerleride en az kadının kendisi kadar memnun olur.

 

 1. Labioplasti – iç dudak estetik ameliyat teknikleri:

 Labioplasti – iç dudak küçültme ameliyatlarının dört tipi vardır.

 

 1. Klitoris ve iç dudakların total olarak düzeltilmesi:

 • Labiumun- iç dudağın klitoris üstünden başlanarak küçültülmesi
 • Klitorisin üst kısmındaki fazlalıkların alınması
 • Klitorisin alt kısmındaki fazlalık alınarak yeni pozisyon verilmesi

Turuncu ile gösterilen kısımlardaki fazlalıklar alınır bunun sonucunda labiumlar – iç dudaklar küçültülmüş ve klitorisin cıkık görüntüsü tamamen düzeltilmiş olur.

 

 

 1. Labiumların – iç dudakların düzenlenmesi ve klitorise yeni pozisyon verilmesi:

 • Labiumun- iç dudağın klitoris üstünden başlanarak küçültülmesi
 • Klitorisin alt kısmındaki fazlalık alınarak yeni pozisyon verilmesi

Buradaki ameliyatın yukarda anlatılandan tek farkı klitorisin üst kısmına müdahale edilmemesidir.

 

 

 1. Labiumların – iç dudakların küçültülmesi ( klitorise müdahale edilmez )

 • Labiumun- iç dudağın klitoris üstünden başlanarak küçültülmesi

Bu ameliyatta labiumlar klitoris üst seviyesinden başlanarak düzeltilir. Klitoris altındaki cilt tamamen alınmadan iki üçgen parca cıkartılarak klitoris bir miktar vajina girişine doğru yaklaştırılır.

 

 

 1. Labiumların – iç dudakların klitoris altında kalan kısmın düzeltilmesi ( klitorise müdahale edilmez )

 • Burada sadece labiumlar genişlemesi klitorisin altında sınırlı kalmıştır. Bu kısım alınarak normal hale gelir. Bu şekilde olan labium anomalileri oldukça nadirdir.

 

 1. Labioplasti – iç dudak estetiği nasıl yapılır (prosedür)?

Genellikle bu ameliyatlar lokal anestezi ile yapılmaktadır. Hastaların isteğine göre genel anestezi ile uyutularakta yapılabilir.

Ameliyattan önce hastanın genital organlarının nasıl olmasını istiyorsa anlatması istenir. Mükemmel bir sonuç alıp hastanın tatmin olması için tecrübelerimiz dahilinde bizim önerilerimizde hastayla paylaşılır. Daha sonra cerrahi kalem ile ölcümler yapılarak çıkarılacak dokunun sınırları çizilir.

Daha sonra hastaya anestezi uygulanır ve ameliyata gecilir.

 1. Ameliyattan önce yapılması gerekenler:

Labioplati – iç dudak ameliyatı lokal anestezi ile yapılacak ise özel bir hazırlığa gerek yoktur. Eğer işlem uyutularak yapılacak ise hastanın en az 6 saatlik ac ve susuz olarak kliniğe gelmesi gerekmektedir.

Hasta kan sulandırıcı- pıhtılaşmayı engelleyen aspirin gibi ilaçlar kullanıyorsa bir hafta öncesinden bu ilaçları bırakmalıdır.

Genital bölgenin tüylerden temizlenmiş olması gerekmektedir.

 1. Ameliyattan sonra yapılması gerekenler:

Labioplasti sonrası dinlenme odasına alınacaksınız. Yanınızda size eşlik eden birinin olması iyi olacaktır. Ameliyat bölgesine soğuk uygulama yapmak gerekebilir. Ameliyattan hemen sonra işlem yapılan bölgeye baskı yapabilecek tayt benzeri iç çamaşırı giymeniz kanama olmaması acısından iyi olacaktır. 2. Günden itibaren bol giysiler giyebilirisiniz.

Ameliyat yapıldığı gün mümkün oldukça dinlenmeye çalışın ve yürümeyin. Özellikle ilk gece bir miktar yanma ve baskı hissi yaşayabilirisniz. Bunlar normal olarak değerlendirilir. Ağrı eşiği düşük olan hastaların ağrıları diğer hastalara göre daha fazla olabilmektedir bu hastalara kalcadan yapılan daha etkili ağrı kesiciler önermekteyiz. İlk geceden sonra bu şikayetler yok denecek kadar az olmaktadır.

Üçüncü gün banyo duş yapabilirisiniz. İlk hafta sadece sabun ve su kullanmanızı öneriyoruz lif kese gibi şeyler kullanmanızı istemiyoruz. Bu ameliyatlarda vuçut tarafından emilebilen dikişler kullandığımız için dikişlerin alınması gerekmez. Dikişlerin erimesi bazen kaşıntıya sebeb olabilir. Bu şekilde şikayetleri olanlara kremler önermekteyiz.

Bu ameliyatlardan 2-3 gün sonra işinize geri dönebilir günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirisiniz. Ameliyattan sonraki 1,5 ay boyunca bu bölgelere darbe almamalısınız ve elinizle baskı yapacak şekilde müdahale etmemelisiniz. Cinsel ilişki, koşu, bisiklet, motorsiklet ve atçılık gibi sporlar kesinlikle yapılmamalıdır.

Ameliyattan sonra ikinci haftadan itibaren baş ve işaret parmağınız arasında labiumları sıkarak masaj yapmalısınız. Bu şekilde dokular daha düz olur ve yara iyileşmesi hızlanır.

Doktor cep numarası size verilecek bu sayede acil bir durumlarda doktorunuza her zaman ulaşabileceksiniz.

 1. Labioplasti Riskleri ve Komplikasyonları:

Ameliyattan sonraki oluşan şişlik ve ödem 2-3 gün içinde düzelmektedir. Bu şişliğin tamamen ortadan kaybolması 2-3 haftayı bulmaktadır. Ameliyat sonrası ufak morarmalar olabilir bunlar işlemden sonra giyilen sıkı iç çamaşırlar ile önlenebilir. İlk bir haftada hiç bir şey yapmadan bu morarmalar kendiliğinden düzelir.

Ameliyattan sonra hastadan hastaya ağrı şiddeti farklılık göstermektedir. genellikle ağızdan alınan ağrı kesiciler bu şikayetin oluşmasını engellemektedir. Gerek duyulursa kalçadan yapılan ağrı kesicilerde yapılabilir.

Ameliyat bölgesine çarpma, sürtünme, baskı gibi travma oluşturan darbeler yara iyileşmesine olumsuz etkiler oluşturabilir. İlk hafta daha fazla olmak koşuluyla 1,5 ay darbelere karşı dikkatli olmanız gerekmektedir. Ve 1,5 ay boyunca tampon kullanmanız yasaktır.

Yara iyileşmesi tamamlandıktan sonra ameliyat bölgesindeki yara izine çok yakından bakılmadığı sürece fark edilmesi oldukça zordur. Yara iyileşmesini ve dokuların daha düz ve estetik görünmesi için 2. Haftadan itibaren iç dudaklara masaj yapmanız gerekecek. Bunu ameliyattan önce ve sonra size nasıl yapacağınızı kliniğimizde anlatacağız.

Sinirsel ve duyusal sorunlar oluşmamaktadır. İlk haftalarda bir miktar uyuşukluk ve dokunmakla duyarlılık yaşayabilirsiniz, fakat yara iyileşmesinin tamamlanmasına yakın bu problemler ortadan kalkacaktır.

Klitoris pozisyonunun düzeltilmesi ile vajina girişine daha yakın bir pozisyon alır bu şekilde erkek tarafından uyarılması daha kolay bir hal alır. Orgazma ulaşma süresi kısalır ve şiddeti artar.

Ameliyat sonrası kanama, küçük asimetri ve enfeksiyon gibi problemlerinin görülme ihtimali çok düşüktür.

 1. Labioplasti – iç dudak ameliyat fiyatları:

Labioplasti ameliyatlarının yukarda anlattığımız gibi dört tipi vardır. Yapılacak olan ameliyatın şekline göre labioplasti ameliyatı üçreti değişmektedir.

Labioplasti ameliyatı yapılırken klitorise müdahale edilecek mi? edilecekse üst ve alt tarafına mı yoksa tek taraflı mı müdahale edilecek? Sadece labiumlar – iç dudaklar düzeltilecek ise klitorisin üst ve yan tarafından başlayarak S şeklinde tüm labiumlar mı küçültülecek? Yoksa sadece klitorisin altında kalan labium mu düzeltilecek.

Hasta muayene edilir ve sonrasında hangi işlemin yapılacağına karar verilir buna göre hastaya maliyet söylenebilir.

Yapılacak ameliyata göre fiyat 2500 tl ile 5000 tl arasında değişmektedir.

İşlemin yapılacağı hastaneye, kliniğe ve uygulanacak anesteziye göre fiyatlar değişmektedir.

Estetik amaçlı yapılan ameliyatları, yani sağlığı ilgilendirecek bir neden olmadan yapılan ameliyatları özel sigortalar ve sgk karşılamamaktadır.

 1. Labioplasti- iç dudak estetiği ile ilgi en sık sorulan sorular: 

Labioplasti ameliyatı kızlık zarına zarar verir mi ?

Labipasti ameliyatları kızlık zarına kesinlikle zarar vermez . İç ve dış labiumların ameliyatlarında yapılan kesiler ile kızlık zarı arasında 2-3 santimlik mesafe vardır. Bu nedenden dolayı cinsel ilişkisi bulunmayan bakire kadınlar bu ameliyatı rahatlıkla yaptırabilirler.

Ameliyattan sonra en iyi hijyen nasıl sağlayabilirim?

Ameliyattan 2 gün sonra duş yapabilirsiniz. Ilk hafta sedece su ve sabun kullanın bunların dışında bir şey kullanmayın. Sürekli olarak ameliyat bölgesini yıkamayın. Kaşıntılarınız olursa bunu yıkayarak geçiremezsiniz. Kaşıntı için bepanthen krem yada saf aloe vera jel kullanabilirisiniz.

Labioplasti ameliyatını hangi doktor yapar?

Labioplasti yapan doktorlar kadın hastalıkları ve doğum uzmanları ( jinekologlar) ve plastik cerrahi uzmanlarıdır. Her iki branşın bu ameliyatları yapma yetkisi vardır. Bu konuda jinekologlar yada plastik cerrahlar daha iyidir demek yanlıştır. doktorun genital estetik ve labioplasti konusundaki deneyimi çok önemlidir. daha önce yaptığı ameliyatların öncesi ve sonrası resimlerine bakarak, yaptığı ameliyat sayısını sorarak, doktor hakkında hastaların bu konuda yapılmış oldukları yorumları okuyarak karar verebilirisiniz.

İnternette labioplasti en iyi doktor şeklinde arama yapan bir çok hasta olduğundan eminim fakat bu şekilde bir listenin olması malesef imkansızdır.

Keloid ( yara izi ) oluşmaması için özel kremler kullanmalımıyım?

Genital bölgedeki dikişler iyileşirken keloid oluşmaz. Sezeryan yada cildiniz kesildiğinde koyu kalın ve yüzeyden kabartı kalacak şekilde iz kalıyorsa bu kremler işe yarayabilir. Fakat genital bölgede bu izler oluşmaz bu yüzden gerek yoktur.

Labioplasti – iç dudak estetiği ameliyatlarından sonra normal doğum yapabilirmiyim?

Labioplasti ameliyatı sonrası normal doğum yapmanızda hiçbir engel yoktur. Doğum sürecine etkisi olmaz.

labioplasti sonrası nasıl kıyafetler giymeliyim?

Ameliyat günü ve sonrasındaki gün genital bölgenize bası yapacak sıkı tayt şeklinde iç çamaşırı giymenizi önermekteyiz. Bası yapan iç camaşırı ameliyat bölgesinde aşırı şişlik (ödem) ve kanama oluşmasını engellemektedir. Ikinci günden sonra bol kıyafetler giymenizde bir sakınca yoktur.

Genital bölgemi jilet ile ne zaman temizleyebilirim:

Ameliyata gelirken genital bölgenizi kıllardan temizlemelisiniz.

Ameliyattan 6 hafta sonra genital bölgenizdeki tüyleri temizleyebilirsiniz. Ağda yapmak kesinlikle yasaktır. Dikişlerinize zarar verebilir. 8 hafta sonra ağda yaptırabilirisiniz. Bu ameliyatlardan 6 hafta sonra lazer ile genital tüy temizliği en iyi tercih olacaktır.

Labioplasti- iç dudak ameliyatından ne kadar süre sonra işime dönebilirim?

 İşiniz bir ofiste ve oturarak yapıyorsanız 2 gün sonra işinize dönebilirsiniz. İşiniz gereği yürümek yada uzun süre ayakta durmak zorunda kalıyorsanız 4. Gün işinize gidebilirsiniz.

Ne kadar süre sonra güneşlenebilirim?

Mayo ve bikini üzerinden güneş ışınları etkisini gösterir. Ultra viole ışınları yara iyileşmesini olumsuz etkilemektedir. Bu bölgenin en az 6 ay güneş ışınlarından korunması gerekmektedir.

Adet kanamamın başlaması ameliyat olmamı engeller mi?

Adet kanamasının ameliyata olumsuz bir etkisi olmaz fakat sonrasında daha rahat etmek istiyorsanız adet kanamanızın olmadığı dönemde ameliyat olmanız daha iyi olacaktır. İlk 6 hafta boyuncada tampon kullanmayın. Tamponu vajina içerisine iterken dikişlere zarar verip acılmasına neden olabilirsİniz. Adet kanamalarınız için ped kullanmanızı öneririz.

 Labioplasti – iç dudak ameliyatlarından sonra Spora ne zaman başlayabilirim?

Yaranın düzgün bir şekilde iyileşmesi için bu bölgede 6 hafta sürtünme olmasını istemeyiz. Önlemek içinde bu süre içinde cinsel ilişki, ata binmek, koşu ve bisiklete binmek gibi sporlar kesinlikle yasaktır. Spor yapmak isterseniz bacakların acık olarak yapıldığı step sporunu önerebiliriz.

Labioplasti ameliyatı sonrası ne zaman yüzebilirim?

6 hafta boyunca klorlanmış yüzme havuzlarında yüzmek yasaktır. Çünkü klor yara iyileşmesini olumsuz etkilemektedir. 4 haftadan sonra denizde ve size özel klorsuz havuzunuz varsa güneşe maruz kalmadan yüzmenizde bir sakınca yoktur.

İç dudak estetik ameliyatından sonra cinsel ilişkiye ne zaman girebilirim?

6 haftadan sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

Labioplasti ameliyatı sonrası sonucun daha iyi olması için neler yapabilirim?

 • Sizlere yazdığımız ilaçları söylediğimiz şekilde kullanmalısınız. Ağrınızın olmaması ve yara iyileşmesinin hızlanması için ağrı kesici ve antibiyotiklerinizi düzgün kullanmalısınız.
 • Ameliyattan sonraki 6 hafta boyunca bu bölgede sürtünme olmamalı ve darbe gelmemelidir.
 • Spor yapmamalısınız 6 hafta boyunca
 • Cinsel ilişki 6 hafta yasaktır
 • Ameliyattan sonra parmaklarınız ile dikişlerin olduğu yere masaj yapmalısınız.

 

 1. ‘’ ideal’’ genital dudak nasıl olmalı :

 İdeal dış genital görünüm kadından kadına farklılık göstersede bize gelen hastalarımızın genellikle istekleri şu şekilde olmaktadır:

 • Çok uzun olmayan ve dış dudaklar tarafından kapatılan iç dudakların olmasını
 • Ayakta karşıdaki aynaya baktıklarında küçük dudakların aşağıya doğru sarkık olarak görülmemesini
 • Hafif şişkin dış dudaklarının olmasını ( sarkmış- pörsümüş dış dudak istemiyorlar )
 • Jinekolojik pozisyonda karşıdan bakılınca eskiden olduğu gibi vajina girişinin yukarıdan aşağıya doğru çizgi şeklinde görülmesini vajinanın duvarlarının birbirinden uzaklaşarak iç kısmının görülmemesini
 • Dış genital bölgenin renginin mümkün olduğu kadar acık olmasını genital bölge dışındaki cilt rengi gibi daha beyaz renkte olmasını istemektedirler.

 

 1. Labiumların – iç dudakların büyük ve sarkık olma nedenleri

Bir çok kadın için dış genital organlarının görüntüsü çiddi psiklojik ve fonksiyonel sorunlar oluşturabilmektedir.

Dış genital organlardaki kötü görüntü hormonal etkiler, doku zayıflığı, genetik faktörler yada yaşın ilerlemesine bağlı olarak oluşabilmektedir. Özelliklede büyük ve sarkık fil kulağı şeklindeki iç dudaklar ve gevşek pörsümüş dış dudakların görüntüsü rahatsız edici olmaktadır.

 1. Genital dudak anatomisi ve işlevi:

Labia majör – büyük dudak :

Küçük dudakları yukarıdan aşağıya kadar dışardan destekleyen yağ ve bağ dokudan zengin sağlı sollu kalın yastık şeklindeki yapılardır. Erkekteki testisleri saran derinin kadınlardaki karşılığı büyük dudaklardır.

Büyük dudakların dış yüzü daha koyu renkli ve daha kıllıdır. İç yüzü ise yağ bezleri ve damarlardan daha zengindir.

Büyük dudakların yağ yastıkcıkları mekatik etkilere yani travmalara karşı dış genital yapıları korur.

Labia Minör – Küçük dudaklar :

Vagina girişini yukardan aşağıya doğru iki taraftan kavrayan iyi kanlanan yumuşak deri katlantısı şeklindedir. Şekil, uzunluk, biçim, renk olarak kişiden kişiye ve ırklara göre farklılık gösterir. Küçük dudakların erkekteki karşılığı sünnetet derisidir. Küçük dudakların dış yüzü kıl içermez ve yağ bezleri ile örtülmüştür. Yoğun kan damarları olduğu için rengi hafif pembemsidir. Cinsel uyarılma için klitoris ve g noktası kadar olmasada bu konuda katkısı vardır. Çinsel ilişki sırasında yağ bezlerinden salgılanan sıvıyla kayganlık oluşur buda cinsel ilişkiyi kolaylaştırır.

Küçük dudaklar ve vajinal açıklık yabancı cisimlerin ve mikropların kolaylıkla vajina içerisine girmesini engeller.

Klitoris – clitoris

Erkelerdeki penisin kadınlardaki karşılığı klitorisdir. Penis gibi şertleşebilen bir yapıya sahiptir. Büyük dudakların yukardaki birleşme yerinden aşağıya doğru küçük dudakların birleştiği yere kadar uzanır. Klitorisin baş kısmı serbesttir ve penis başına benzer. Erkekteki penis başının kadındaki karşılığı glans klitorisdir. Klitoris çok yoğun bir şekilde sinirsel yapılarla örülmüştür. Bundan dolayıda cinsel ilişki sırasında kadının uyarılması ve orgazm olmasında en önemli organ klitoristir.

Önceki Makale
Sonraki Makale

18
Yorum Yapabilir / Soru Sorabilirsiniz

avatar
10 Comment threads
8 Thread replies
7 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
DilaraBüşraÖznurÖnerJin. Opr. Dr. Özgür KartalOzge Recent comment authors
  Subscribe  
Bildir
Merak
Ziyaretçi
Merak

Hocam ben iç dudak Ameliyatı yaptırdım fakat hiç memnun Değilim erkek organı gibi oldu dudaklar küçültülünce. Lütfen bana yardımcı olun bunu düzeltebilirmisiniz. İç dudak düzeltme ameliyatlarının daha zor olduğu söyleniyor korkmalıymıyım bu ameliyat çok mu zor hocam .

Jin. Opr. Dr. Özgür Kartal
Ziyaretçi

Merhaba hatalı ve kötü yapılmış iç dudak estetik ameliyatlarından sonra gercekleştirdiğimiz düzeltme ameliyatları ilk ameliyatlara göre daha zor ve meşakkatli olmaktadır. Düzeltme içim yapılan iç dudak estetik ameliyatlarının iyileşme süresi ilk ameliyatlara göre biraz daha uzun sürmektedir. Korkmanıza gerek yok bu şekilde çok fazla hasta geliyor, düzeltip tedavi ediyoruz. gecmiş olsun.

Yasemin
Ziyaretçi
Yasemin

Merhaba doktor bey kot gibi dar kıyafetler giydiğim Zaman iç dudaklarımda sürtünme oluyor ve apse çıkıyor . Mayo bikini giyince dışardan çok belli oluyor ameliyat olsam bunlardan kurtulabilirmiyim. Yaz ayları bitince bu ameliyatı yaptıracam daha uygun bir tarih olurmu . Teşekkürler

Selen
Ziyaretçi
Selen

Özgür bey sizin ameliyatlarınız diğer internet sitelerinde anlatılan ameliyatlardan çok farklı görünüyor. Diğerleri kama gibi çıkarıyor yada yukarıdan aşağıya düz bir şekilde kesiyorlar. Klitoris üst ve yan tarafı ile alakalı hiç bir bilgi vermiyorlar. Sizin yaptığınız iç dudak estetik ameliyatları kaç saat sürüyor ve hangi tür anesteziyi tercih ediyorsunuz .

Hatice
Ziyaretçi
Hatice

Hocam Labioplasti ameliyatlarınızı hepsini lokal anesteziyle yapıyormusunuz . Ameliyatlarınızı en sık hangi hastahane de yapıyorsunuz

Jin. Opr. Dr. Özgür Kartal
Ziyaretçi

hatice hanım iç dudaklardaki şekil bozukluğu çok fazla ve klitorisin üst yan taraflarıda düzeltilecek ise hastanede yapmayı daha uygun buluyoruz. bunun dışında iç dudaklardaki şekil bozukluğu az ise muayenehanede yapmaktayız. hastalarımızın ameliyatını yapmamızı özellikle istediği bir hastahane var ise hastahane yönetimi ile görüşüp ameliyatını yapmaktayız. istanbulda bulunan bir çok hastahane ile anlaşmamız vardır ( acıbadem, memorial, özel pendik bölge hastahanesi,florance nightingale hastahanesi, özel maltepe bölge hastahanesi, afiyet hastahanesi.. vs )
Labioplasti ameliyatınızı hangi hastanede yaptıracak iseniz fiyatı ona göre değişmektedir.

Neslihan
Ziyaretçi
Neslihan

Hocam iç dudak estetiği ameliyatı olmak için Adana’dan size gelmek istiyorum .ucak yolculuğunun bir sakıncası olurmu ameliyatdan ne kadar sonra geri dönebilirim .

Jin. Opr. Dr. Özgür Kartal
Ziyaretçi

neslihan hanım hactalarımızın bir çoğu şehir dışından iç dudak estetiği için geliyor ve genellikle uçak yolunu kullanıyor. uçak yolculuğunun her hangi bir sakıncası yok rahatlıkla gelip gidebilirsniz.istanbulda bir gün kalmanız bizim için yeterli olur.

Esra
Ziyaretçi
Esra

İç dudak estetiği ile beraber vajinal daraltma Ameliyatı yaptırabilirmiyim ?

Jin. Opr. Dr. Özgür Kartal
Ziyaretçi

esra hanım labioplasti ile beraber vajina daraltma ameliyatını aynı anda yapabilmekteyiz. hastaya vajinal daraltma işlemi gerekiyorsa ameliyat çok daha başarılı oluyor. vajinal daraltma ameliyatına ihtiyacı olan hastalar sadece iç dudaklarını düzelttirdiklerinde alt tarafdaki acıklık göze çok batıyor. hastalarımızı muayene ettikten sonra bu konuda özellikle uyarıyoruz. iç dudak estetiği yaptıracak hastaların vajina daraltma ameliyatına ihtiyacları varsa beraber yaptırmaları çok daha iyi olmaktadır.

Zeynep
Ziyaretçi
Zeynep

Ben yaptırdım 10 gün oldu acayip fark var çok memnun kaldım sürekli aynadan bakıyorum baktıkça bakasım geliyor kız vajinası gibi oldu lobioplasti ve vajina daraltma ameliyatı oldum tavsiye ederim

Ilknur
Ziyaretçi
Ilknur

Nerde oldunuz ? Çok mu ağrılıydı ?fiyat bilgisi verir misiniz ?

Jin. Opr. Dr. Özgür Kartal
Ziyaretçi

ilknur hanım merhaba buraya genellikle rumuz isimlerle yorum yapılıyor bazılarıda mail adresini girmiyor o yüzden yazdıklarınıza cevap yazılmaya bilir. bizim ameliyat ettiğimiz bir hasta. vajinal daraltma ve labioplasti yaptığımız bir hasta. Hasta genel anestezi ile bile ameliyat edilse biz ameliyat sırasında lokal anestezisini yapıyoruz bundan dolayı hasta uyandığında hastanın ağrısı olmuyor. labioplasti lokal anestezi ile yapılırken ise hastanın ilk anestetzi yapılırken bir iki dakika ağrısı oluyor anestezi etkisini gösterdikten sonra hastanın ağrısı tamamen kesiliyor. fiyat konusunda bilgi almak istiyorsanız sekreterimiz zeynep hanım ile konuşabilirsiniz. web sitesinin iletişim bölümünde zeynep hanımın telefon numarasına ulaşabilirsiniz.

Ozge
Ziyaretçi
Ozge

Hocam istanbula gelme durumum yok mersinde tavsiye edebileceginiz bir doktor varmidir rica etsem🙏

Jin. Opr. Dr. Özgür Kartal
Yönetici

opr. dr. çağdaş Türkyılmaz var.

ÖznurÖner
Ziyaretçi
ÖznurÖner

Merhaba Ankara’da önerebileceğiniz hekim var mı? İstanbul’a gelmem imkansız. Tesekkürler

Büşra
Ziyaretçi
Büşra

Hocam istanbulda yaptirma imkanim yokta Ankarada varmi ic dudak estetigi yapabilecek bildiginiz doktor. Birde kac yasinda olmamiz gerekiyor en az yaptirmak icin?

Dilara
Ziyaretçi
Dilara

Merhabalar, İstanbul’da ikamet etmiyorum. Gaziantep için tavsiye edebileceğiniz bir doktor var mı acaba ?

Gynecoestetic