Kızlık Zarı Hakkında Tüm Merak Edilenler

Kızlık Zarı Hakkında Tüm Merak Edilenler

Kızlık Zarı Hakkında Tüm Merak Edilenler

Ağrısız kalıcı flep yöntemi ve Geçici Kızlık Zarı Dikimi işlemleriniz muayenehanede bilgi gizliliği sağlanarak hijyenik ve güvenilir ortamda yapılabilir. Bu konuda bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Vajina girişinin 1-2 cm iç kısmında yer alan ilk cinsel ilişkide penisin vajina içerisine doğru ilerlemesiyle kanayan ince pembe renkli memran şeklindeki zardır.

Her adet döneminde oluşan kanın dışarıya atılması için kızlık zarının ortasında oval bir delik bulunur. Bu deliğin şekline ve büyüklüğüne göre kızlık zarı çeşitleri oluşmaktadır.

Kızlık zarının yeri çoğu zaman yanlış olarak bilinmektedir ve vajinanın derinlerinde olduğu sanılmaktadır. Halbuki mastürbasyon yapılırken bile zarar görebilecek kadar vajinanın girişine yakındır. Kızlık zarının vajinanın neresinde olduğunu gösteren resimlerimizi inceleyip kızlık zarı nerededir daha iyi anlayabilirsiniz.

Tam bir çinsel ilişki olmadan ( penis vajina içerisine girmeden)   sürtünme, masturbasyon, ve ufak kazalar sonucunda  kızlık zarı kolaylıkla bozulup yırtılabilir. Bu nedenle genç kızların dikkatli olması gerekir.

Kızlık – zarı ne işe yarar?  sorusunun yanıtı tam olarak bilinmemektedir. Bu konuda iki teori vardır

1 – Kızlık zarının vajinal enfeksiyonların oluşmaması için bariyer görevi yaptığı düşünülmektedir. Kızlık zarının ortasında delik olması bu teorinin yanlış olduğunu düşündürtmektedir.

2 – Gelişmiş toplumlarda kızlık zarı genç kızların cinsel istismara, tacize uğrayıp uğramadıkları ile ilgili  adli tıp açısından önemli bilgilere ulaşılmasına yardım ederken .  Az gelişmiş ve gelişmekte olan bizim gibi ülkelerde ise taciz ve cinsel istismar acısından önemli olduğu kadar  sosyolojik toplumsal olarakta çok önemlidir. Toplumumuzda ilk cinsel ilişki sırasında kanama olmaması nedeniyle bir çok genç kızın başına çok üzücü olaylar gelmektedir.

Kızlık zarı (bekaret zarı )  1-2 mm kalınlığında olduğundan çok hassas ve narindir. Kızlık zarının kan damarları çok incedir bu nedenle  ilk cinsel ilişkide bir miktar kanama olması beklenir. İlk cinsel ilişki sırasında fazla olabileceği gibi hiç kanama olmayabilir de. Kızlık zarının yırtılması ile oluşan kanamanın miktarı  kızlık zarı çeşidine  göre farklı olmaktadır.

ilk cinsel ilişki sırasındaki kanama miktarı ve ağrı genç kızları ilişki öncesi çok tedirgin etmektedir. kanamam olacak mı? ya kanamam olmazsa? canım çok yanar mı ? gibi soruları sürekli kendilerine sorarlar hatta bu konuları arkadaşlarıyla da konuşurlar. Bu sorulardan kurtulup stressiz bir şekilde ilk geceyi geçirmek isteyen genç kadınların öncesinde mutlaka kadın doğum doktoruna kızlık zarı muayenesi yaptırması gerekir.

Kızlık zarı muayenesi sırasında cerrahi işlem yapılması gereken durumlar ortaya çıkabilir . Kızlık zarı nın ortasında delik olması gerekirken bu delik kapalı olabilir ( imperfore hymen- deliksiz kızlık zarı ) bu durumda cinsel ilişki için zorlanırsa çok ciddi kanamalar olabilir ve acil cerrahi müdahale gerekebilir. Bunun tersine esnek kızlık zarı , yırtılmış  ve zedelenmiş kızlık zarı varsa ilk cinsel ilişkide hiç kanama olmaz. kanamanın hiç  olmaması daha çok sosyolojik sorunlara neden olur. ilk geceden evine gönderilenler, hakarete uğrayanlar bu kız bakire değil daha önceden ilişkiye girmiş şeklinde söylemler olabilmektedir.

Bu gibi tatsız olayların genç kızların başına gelmemesi için mutlaka kızlık zarı muayenesi yaptırmaları gerekir.

Kısa süreli cinsel ilişkiler yada kaza sonucunda yırtılmış, zedelenmiş olan kızlık zarı onarılıp eski haline getirilebilir.

Kızlık zarı dikim yöntemleri:

a – Kalıcı kızlık zarı dikimi  ( flep yöntemi )

b – Geçici kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimini ilgili makalelerden daha ayrıntılı olarak okuyabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi fiyatı yapılacak işlemin çeşidine ve kullanılacak tıbbi aletlere göre faklılık göstermektedir. geçici yada kalıcı işlemin yapılma zamanları ve kullanılacak iplikler ve teknikler faklıdır.

Kızlık Zarı Dikimi Video

Hastalarımızdan bize yöneltilen sorulara dayanarak kızlık zarı ile ilgili en çok merak edilen konular şunlardır:

1 – Kızlık zarı nedir?

2 – Kızlık zarı dikimi yöntemleri ( kalıcı flep, geçici ) farkları

3 – Kalıcı kızlık zarı dikimi ( Flep yöntemi )

4 – Geçici kızlık zarı dikimi

5 – Kızlık zarı dikimi fiyatları

6 – Kızlık zarı çeşitleri

7 – Kızlık zarı nasıl yırtılır, zedelenir, bozulur?

8 – Kızlık zarı resim, video ve şekilleri

9 – Kızlık zarı hakkında sorular ve cevaplar

Kızlık zarı hakkında her türlü bilgi ve merak ettiğiniz soruyu bizlere sorabilirsiniz. işlem hakkındaki teknik ve tıbbı bilgiler için doktorumuzu, fiyat bilgisi için sekreterimiz zeynep hanımla görüşebilirsiniz. Hızlı ve kısa sürede cevap almak isteyen hastalarımız whatsapp dan msj atabilir yada direk arayabilir. Dileyen hastalarımız mail yoluyla da ulaşabilir.

Doktor tel no: 0 530 601 86 75

Sekreter zeynep hanım: 0539 426 32 32

Önceki Makale

16
Yorum Yapabilir / Soru Sorabilirsiniz

avatar
10 Comment threads
6 Thread replies
6 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
İpekEceJin. Opr. Dr. Özgür KartalLupusLupus Recent comment authors
  Subscribe  
Bildir
Pişmanlık
Ziyaretçi
Pişmanlık

Hocam merhaba ben çok sitelere baktım en güvenilir sizi gördüm ben sözlüm ile bi ilişkiye girdim sanırım benim zarım deliksizdi yani ortasında delik yoktu önceden bu birliktelikte kan gelddi 2 ped dolusu acaba delik acik olmadıgi için o mu açıldı yoksa kizlik zari mi bozuldu ben muayene olamıyorum yaşım reşit değil ve gerçekten çok pişmanım psikolojim çok bozuldu bana lütfen yardım edin ?

Jin. Opr. Dr. Özgür Kartal
Ziyaretçi

deliksiz kızlık zarına sahip olanlar cinsel ilişkiye giremez, bu mümkün değildir. kızlık zarınız kalıcı flep yöntemi ile dikilebilir. bu konuda psikiyatri doktorlarından da yardım alırsanız sizin için daha iyi olur. gecmiş olsun.

Korku
Ziyaretçi
Korku

Hocam merhaba daha önce hiç birliktelik yaşamadım düğünüm var bir ay sonra ve bu ara vajinamda dikkatimi çeken üretra girişi ve sonrasında kızlık zarı deliği arasındaki et dikkatimi çekti yuvarrlak biçimde değil acaba sorun olurmu neden böyledir

Jin. Opr. Dr. Özgür Kartal
Yönetici

hiç bir sorun olmaz.

Miray
Ziyaretçi
Miray

Hocam bende bi soruda bulunmak isterim . Bende çok korkuyorum benim kızlık zarım dudaksı şeklinde geniş gibi görünüyor hiç ilişkiye girmedim. Ama kendimi kötü hissediyorum yırtıkmı deilmi die sürtünme sonucu derken yani ne anlamda kasdettiniz

Jin. Opr. Dr. Özgür Kartal
Yönetici

dediklerinizden hiç bir şey anlamadım. anlayan olduğunuda sanmıyorum.

atayewa gowher
Ziyaretçi
atayewa gowher

selam ben 6 yaşımda bir oglanla birliktelik yaşadım birlikte olduğum oglanda benim gibi 6 yaşında benim kızlık zarim gitmiş ola bilir mi lütfen söyleyin ben çok korkuyorum

atayewa gowher
Ziyaretçi
atayewa gowher

selam ben 6 yaşımda bir oglanla birliktelik yaşadım birlikte olduğum oglanda benim gibi 6 yaşında benim kızlık zarim gitmiş ola bilir mi lütfen söyleyin ben çok korkuyorum

ayşe
Ziyaretçi
ayşe

hocam parmagımı vajinamın içerisine soktum neredeyse tamamını biraz sızladı ve 15 damla kadar kan geldi daha sonra küloduma da aktı kızlık zarım bozulmuş olabilir mi?

Jin. Opr. Dr. Özgür Kartal
Yönetici

evet bozulmuş olabilir.

Lupus
Ziyaretçi
Lupus

Merhaba hocam size soru sorabilir miyim SLE hastasıyım ve böbrek nefriti sonucunda Siklofosfamid endoxan ve prednoll tedavisi görüyorum bu ilaçları kullanılırken dikiş tutar mı kızlık zarı işlemi yaptırabilir miyiz

Jin. Opr. Dr. Özgür Kartal
Yönetici

evet yapılabilir bir etkisi olmaz

Lupus
Ziyaretçi
Lupus

Merhaba hocam size soru sorabilir miyim SLE hastasıyım ve böbrek nefriti sonucunda Siklofosfamid endoxan ve prednoll tedavisi görüyorum bu ilaçları kullanılırken dikiş tutar mı kızlık zarı işlemi yaptırabilrmiyz

Jin. Opr. Dr. Özgür Kartal
Yönetici

yapılabilir bir etkisi olmaz.

Ece
Ziyaretçi
Ece

Merhaba hocam, bende gece kasinma sonucu qaliba kizlik zarim bozulmus, qan akdi, peki ceinsel iliski sirasindada kan akarmi? Hani ben bakdim, delik kismi biraz büyükdü, kendimk cok kötü hiss ediyorum

İpek
Ziyaretçi
İpek

Ben ilk defa ilişkiye girdim ve benden kan gelmedi bir gün sonra yine denedik ve yine gelmedi ama ilk ilişkiye girişim beni bilgilendirir misiniz benim de erkek arkadaşımın da kafasında soru işaretleri kaldı kendimi nasıl açıklaya bilirim bilmiyorum ama daha önce bir ilişki yaşamadım ilk ti lütfen bilgi verir misiniz hocam

Gynecoestetic