Kızlık Zarı Dikim Yöntemleri ( Kalıcı Flep ve Geçici ) Farkları

Kızlık Zarı Dikim Yöntemleri ( Kalıcı Flep ve Geçici ) Farkları

Kızlık Zarı Dikim Yöntemleri (Kalıcı Flep ve Geçici) Farkları

Garantili kalıcı flep yöntemi ve geçici kızlık zarı dikimi, bilgi gizliliği, ağrısız ve hijyenik ortamda yapılabilmektedir.
Kalıcı kızlık zarı dikimi dediğimiz flep yöntemi ve geçici yöntem olarak iki farklı şekilde yapılmaktadır.

İsterseniz bu yöntemleri daha ayrıntılı olarak okuyabilirsiniz.

A. Kalıcı kızlık zarı dikimi ( flep yöntemi) nedir?

B. Geçici kızlık zarı dikimi nedir? 

Bu iki yöntem arasında farklar aşağıda sıralanmıştır.

    1. Bu işlemler cinsel ilişki tarihinden ne kadar zaman önce yapılmalıdır.

 • Geçici kızlık zarı dikimi düğünden veya planlanmış cinsel ilişki tarihi öncesindeki hafta içinde yapılması gerekmektedir.  Geçici yöntemde bozulmuş kızlık zarı içten gizli dikişler ile onarılır, cinsel ilişki sırasında onarılan kızlık zarı dikişlerden dolayı zorlanarak bozulup kanama yapacaktır. Geçici yöntemde kanama dikişlerin zorlanması sonucu kızlık zarının dikiler tarafından yırtılması ile olur, geçici yöntemde atılan dikişler eridikten sonra kanama olmaz kızlık zarı eski bozulmuş haline döner. Bu nedenden dolayı bir hafta içinde cinsel ilişki gerçekleşmelidir. İşlemden sonra aynı gün bile cinsel ilişkiye girilebilir. Ne kadar erken cinsel ilişki olursa o kadar iyi sonuç alınır. Kızlık zarı çok ince olduğundan geçici yöntem ile yapılan kızlık zarı dikimi sonrasındaki cinsel ilişkide kesinlikle ağrı olmamaktadır.
 • Kalıcı kızlık zarı dikimi dediğimiz flep yöntemi  düğünden veya planlanmış cinsel ilişki tarihinden ez az 25-30 gün önce yapılmalıdır. Flep yönteminde bu sürenin sonunda kızlık zarı tekrar dikişleri erimiş dokular birbirine kaynamıştır. Cinsel ilişki sırasında meydana gelen kanama kızlık zarının tekrar yırtılması ile olmaktadır.

2. Cinsel ilişki zamanları ( dayanma süreleri )

 • Geçici yöntemle yapılan işlemden sonra işlemin yapıldığı gün ve sonrasındaki bir hafta içinde ilişki gerçekleşmelidir.
 • flep yöntemi işleminden sonra ilk ay cinsel ilişki olmamalıdır. Bir aydan sonra ne zaman isterse o zaman cinsel ilişkiye girebilir. 10 15 yıl sonra bile cinsel ilişkiye girilse kanama olmaktadır.

3. Beraberinde diğer genital estetik ameliyatlar yapılıp yapılamaması

 • Geçici yöntem sonrası ilk hafta içinde cinsel ilişkiye girileceği için aynı seansta diğer genital estetik ameliyatların hepsi yapılamaz sadece g noktası enjeksiyonu (orgazm aşısı) yapılabilir
 • Kalıcı flep yönteminde ise bir aylık bekleme süresi olduğu için bütün genital estetik ameliyatlar ( labioplasti, iç dudak estetiği, dış dudak estetiği, vajinal daraltma, g noktası enjeksiyonu ) yapılabilir.

4. Operasyon süreleri

 • Geçici kızlık zarı dikimi 5-10 dakika içerisinde yapılmaktadır.
 • Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi 20-25 dakika sürmektedir.

5. Fiyat farkı

 • Geçici yöntemin fiyatı kalıcı flep yöntemine göre daha ucuzdur.

6. Operasyon sonrası bakım ve ağrı

 • Geçici kızlık zarı dikiminden sonra çok dikkatli olmaya gerek yoktur hasta normal günlük yaşantısına dönebilir. antibiyotik kullanmasına bile gerek yoktur. Ağrı yok denecek kadar azdır. Hastaların çoğu ağrı kesici kullanma gereği bile duymazlar.
 • Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yönteminde ise özellikle bakım düzgün yapılmalı ilaçlar düzenli kullanılmalıdır. İlk hafta çekme gerginlik tarzında ağrı olabilir. İlk haftanın sonunda bu şikayetler geçmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Video

Bu konudaki ücret bilgisi almak için İstanbul anadolu yakasında bulunan muayenehanemizi arayabilirsiniz, yada whatsapp dan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi işlemleri teknik ve tıbbı sorularınız için doktorumuzu arayabilirsiniz,  dr tel no: 05306018675

Fiyat bilgisi için sekreterimiz arayabilirisiniz, sekreter tel no:  05394263232

Önceki Makale
Sonraki Makale

1
Yorum Yapabilir / Soru Sorabilirsiniz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
Bildir
Nursel
Ziyaretçi
Nursel

Hocam heyacandan anlayamadım düğünüme 40 gün var hangi çeşit Kızlık Zarı dimimi yaptırmam gerekiyor . Kalıcı flep yöntemiyle çok ağrı oluyormuş geçici yaptırsam olurmu iyi günler

Gynecoestetic