Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi (Flep Yöntemi) Nedir?

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi (Flep Yöntemi) Nedir?

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi (Flep Yöntemi) Nedir?

%100 Kanama garantisi ile ağrısız kızlık zarı dikimi operasyonları için doktorumuzdan ve sekreterimizden bilgi alabilirsiniz. Dileyen hastalarımız whatsapp ve mail yoluyla da ayrıntılı bilgi isteyebilir.
Her hangi bir kaza sonucunda yada önceki cinsel ilişki sırasında bozulmuş olan kızlık zarının işlemden BİR AY SONRA YADA YILLAR SONRA yaşanacak cinsel ilişki sırasında tekrardan bozularak kanamasını sağlayan operasyondur. Flep yöntemi operasyonundan bir ay sonrası itibariyle cinsel ilişkiye girilebilir . Bu işlem kalıcı olduğundan 10-15 yıl sonra bile cinsel ilişkiye girilse kanama olmaktadır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi ( flep yöntemi) nasıl yapılır?

Biz kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi işlemini yaparken bir miktar vajinal daraltma da yapıyoruz. Bu şekilde hem dikişler daha iyi tutuyor hemde iki taraf içinde cinsel ilişkiden alınan haz ve orgazmın şiddeti artmaktadır. Çünkü genital organlar arasındaki sürtünme ve birbirini hissetme daha yoğun olmaktadır.
Hasta jinekolojik muayene olacak gibi hazırlanır. İşlemin yapılacağı bölgeye lokal anestezi uygulanır. Flep yöntemi operasyonu için lokal anestezi yeterlidir ve oldukça konforludur. Hastanın lokal anestezi uygulanırken  iğne batması şeklinde sadece 10 saniye kadar ağrısı olur. Lokal anestezi yapıldıktan sonra işlem yapılırken bir taraftan da hastayla sohbet edilip sorularına yanıtlar verilebilir. Bu kadar rahat olmasına rağmen bazı hastalar bu işlem için yine de uyutulmak istemektedir. Hastaların istekleri doğrultusunda uyuturakta flep yöntemi operasyonunu yapabilmekteyiz.
Sonrasında ufak bir miktar vajinal daraltma işlemi yapılır ve flep yöntemine geçilir.
Vajina mukozasından kızlık zarının oluşturulacağı flep hazırlanır ve özel ince iplikler ile cinsel ilişki sırasında kanama olacak şekilde vajina girişine kızlık zarı yeniden yapılandırılır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi videosu

 

resim-1) kızlık zarındaki resim saat beş hizasında
resim-1) Yırtık kızlık zarında saat 5 hizasında

 

resim-2) Kızlık zarında yırtılan yer siyah kalemle işaretlenmiştir
resim-2) Siyah cizgiler kızlık zarındaki yırtılan yeri gösteriyor

 

resim-3) kalıcı kızlık zarı dikimi işlemi sırasındaki resim
resim-3) Mavi rekli dikişleri kızlık zarının onarıldığı hat boyunca görüyorsunuz

 

resim-) Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yönteminden bir ay sonra cekilmiş resim
resim-4) Flep yönteminden bir ay sonra çekilmiş resim

 

Flep yöntemi sonrası:

 • Hastaya antibiyotik, ağrı kesici ve dikişlerin sorunsuz bir şekilde iyileşmesini sağlayan bir krem verilir. Hastanın bunları düzenli kullanması önerilir.
 • İlk iki gün banyo yapılması önerilmez, üçüncü gün banyo yapılabilir. Birikinti tarzında suya girilmesi önerilmez ( Havuz, deniz, küvet yasaktır).
 • Atcılık sporu, bisiklete binmek, bacaklarını çok aşırı derecede yanlara açması gibi hareketler ve sporlar yapması istenmez. Yürüyüş yapması sıkıntı oluşturmaz.
 • Hasta ağır bir işte çalışmıyor ise aynı gün işine dönebilir.
 • İkinci haftanın sonunda bir miktar akıntı olabilir belli bir süre sonra çoğunlukla ilaç kullanmadan bu şikayet düzelir.
 • Hastaların dikişler zorlamamak için bacaklarını açmadan garip bir şekilde yürümelerine gerek yoktur. Normal yürüyebilirler.
 • İlk hafta vajina girişinde çekilme yada gerginlik tarzında hisler olabilir, birinci haftanın sonunda dikişler yumuşadıkça bu şikayetler ortadan kalkar.
 • Flep yöntemi sonrası kanama leke tarzında 3-4 gün devam eder sonrasında genellikle duru. Çok nadiren bazı hastalarda bu kanama bir miktar uzun ve yoğunda sürse bir problem oluşmamaktadır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi (Flep yöntemi) ne zaman yapılmalı?

Planlanmış yada yaşanabilecek cinsel ilişki tarihinden en az 25-30 gün önce yapılmalıdır. Daha erken tarihte cinsel ilişkiye girilir ise kanama fazla olabilir ve dikişler görülebilir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi (Flep yöntemi) ne kadar dayanır?

Kızlık zarı işleminden sonra hasta isterse 10-15 yıl sonra ilişkiye girsin kanaması olur.

Flep yöntemi anlaşılır mı ?

Flep yöntemi ile onarılmış kızlık zarı cinsel ilişkiye girilen partner tarafından fark edilmez.  Kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından ilişkiye girilmeden muayene edilirse kızlık zarı dikimi yapıldığı anlaşılmasına rağmen cinsel ilişkiye girilip kanama olduktan sonra  anlaşılması oldukça zordur.

Flep yöntemi yapan doktorlar?

Flep yöntemi dediğimiz kızlık zarı dikim işlemlerini bu konuda deneyimli ve tecrübe sahibi jinekoglar yapmaktadır. Jinekologların hepsi kızlık zarı işlemlerini yapmadıkları için bu konuyla ilgilenen doktorlar tarafından yapılması daha sağlıklı olmaktadır.

Flep yöntemi fiyatı üçreti nedir?

Flep yöntemi fiyatı üçreti bazı kriterlere göre değişmektedir:

 • Lokal anestezi yada uyutularak yapılması ( bu işlem için uyutulmaya kesinlikle gerek yoktur )
 • Beraberinde yapılacak estetik ameliyatlar ( labioplati, vajinal daraltma, g noktası enjeksiyonu, dış dudak estetiği, iç dudak renk acma işlemi )
 • İşlemin yapıldığı tarihe göre güncellenmiş fiyat

Flep yöntemi fiyatı hakkında bilgi almak isterseniz sekreterimiz ile görüşebilirsiniz. Tıbbı ve teknik konularda sorularınız olursa doktorumuz ile iletişime geçebilirisiniz.

Flep yöntemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler?

 • Tuvalet sonrasında temizliğinize dikkat edilmeli. Her zaman önden arkaya doğru temizlik yapılmalıdır ki anal bölgeden mikroplar dikişlere bulaşıp enfeksiyon oluşturmasın.
 • Bisiklete, motorsiklete binmemeli, bacakların aşırı olarak yanlara acılmasına neden olan atçılık ve jimnastik tarzında sporlar yapılmamalı.
 • Verilen ilaçlar düzgün kullanılmalı
 • İşlemden sonra aynı gün duş alınabilir sonrasında 3 gün duş yapılmamalı yada direk üçüncü gün duş yapılabilir.
 • Verdiğimiz krem bocalama tarzında sürülmemelidir. çok fazla sürmek dikişlerin daha erken erimesine neden olabilir

 

Önceki Makale
Sonraki Makale

1
Yorum Yapabilir / Soru Sorabilirsiniz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
Bildir
Sema
Ziyaretçi
Sema

Özgür bey kalıcı flep yönteminden sonra kaç gün denize havuza girmemek gerekir.flep yöntemini uyuyarak yaptırmak istiyorum bu mümkünmü yoksa mutlaka lokal anestezi ilemi yapıyorsunuz

Gynecoestetic