G Noktası Enjeksiyonu

G Noktası Enjeksiyonu

G Noktası Enjeksiyonu ( g noktası dolgusu – orgazm aşısı)

G noktası nedir?

Kadınlar orgazmı klitoral ve vajinal olmak üzere iki şekilde yaşamaktadır.

Klitoris vajina girişinde üst kısımdadır sürtünme ve yüzeyel temas ile erekte olup uyarılarak kadının orgazm olmasını sağlamaktadır.

Vajinanın ön duvarında yaklaşık 2 cm iç kısımda bulunan  g noktasının uyarılması ile de vajinal orgazm sağlanmaktadır. Cinsel ilişkide uyarılan kadında g noktasına biriken kan miktarındaki artış  g noktasının hacmi genişletir ve şişlik oluşmasını sağlar bir nevi g noktası erkekte olur. Penisin vajina içindeki ileri geri hareketleri erekte olmuş  g noktasına sürtünmesi ile basınç ve titreşime oluşur bu durum  kadının orgazm olmasını sağlar. Vajinal orgazmın diğer adı da  g noktası orgazmıdır.

Hem Klitorise hemde g noktasına cinsel ilişki sırasında gelen kan miktarı artar ve bu yapılar erkekte olarak genişleyip daha büyük hacime ulaşır. Bu kabarma ve hacim artışı klitoris ve g noktasının sürtünme ile daha fazla uyarılmasına neden olarak orgazma ulaşmayı kolaylaştırır.

Ernst Grafenberg tarafından 1940 larda G nokatası ilk olarak tıp litaretürüne geçmiştir. İlerleyen yıllarda  bilim adamlarının g noktası hakkında çok sık konuşmalarına rağmen, varlığı 1980 lerde kesin olarak kabul edilmiştir.  Kabül edilmesindeki gecikmenin nedeni; Tüm kadınlarda klitoris kolaylıkla bulunup uyarılarak erkekte olması sağlanırken g noktasının saptanması birçok kadında mümkün değildir. Özel çabalar göstererek g noktası bulunabilir. Kadınlar genital organları hakkında çok fazla bilgiye sahip olmadıkları için G noktalarının nasıl uyarıldığını ve nasıl bulacaklarını bilmemektedir.

Kadınlarda G noktası nerededir? ( g spot – g point ) ?

Kadınların g noktası vajinanın ön duvarında 2-3 cm içeride bulunan parmak yada penis temasıyla kabarıp hacmi artan bir dokudur. Erkekteki prostat bezinin kadındaki karşılığı g noktasıdır. Cinsel birleşme ile vajina içerisine salgı üreten skene bezlerinin kümeleşmesi g noktası oluşur. Bundan dolayı g noktasını klitoris gibi bir organ olarak değilde anatomik bölge olarak tanımlamak daha doğru olur.

 

G noktası nasıl bulunur? g noktası elle nasıl bulunur? 

G noktasını bulmak istediğinizde idrar torbanızın boş olması gerekmektedir. G noktasını parmağınızın ucu ile ararken vajina ön duvarına uygulanacak baskı idrar torbasını sıkıştırarak idrar yapma hissi yaratabilir. Kadının kendisi g noktasını bulmak istiyorsa bunu masturbasyon sırasında yapması gerekir. Cinsel uyarılma sonucu kadının g noktasının hacmi artar ve  parmak ucuyla daha kolay saptayabilir. Cinsel ilişki sırasında g noktasını bulmak istiyorsanız orgazma yakın bir zamanda denemelisiniz. Çünkü kadınların g noktası en fazla orgazm anında  şişip kabartı oluşturur ve parmaklarla hissedilmesi daha kolay olur. Orgazma yakın bir zamanda orta ve işaret parmağınızı vajina ön duvarında ilerletilip şişlik, kabarıklık şeklindeki g noktasını hissedebilirsiniz.

 

G noktası ne işe yarar ?

G noktası kadınlarda vajinal orgazmı sağlayan erojen yapıdır.  Kadınların çoğu masturmasyon yada sürtünme ile klitorisin uyarılması ile orgazm olabilmelerine rağmen vajinal orgazm olamamaktadır. Cinsel ilişki de penisin vajina içerisindeki ileri geri hareketi ile orgazm olamamak kadınlarda; cinsel ilişkide tatminsizlik, mutsuzluk, ve güvensizlik, depresyon ve öfke patlamalarına yol açabilmektedir.

Cinsel ilişki sırasında orgazm olamamak kadınlar arasında yaygın görülen sorundur.  Yapılan bilimsel araştırmalarda kadınların  % 50-60 ‘ nın orgazm olamadığı tespit edilmiştir. Orgazm olmama oranı bu kadar yüksek olmasına rağmen orgazm olamama şikayeti ile jinekoloğa giden  hasta sayısı çok azdır.

Kadınlar cinsel ilişkide orgazm olmamayı pek dikkate almazlar. Cinsel ilişkiye girebiliyorlarsa, erkek orgazm oluyorsa kadınlar orgazm olup olmamalarını önemsemezler ve sorun yokmuş gibi davranırlar. Bazen erkek daha mutlu olsun diye orgazm taklidi dahi yaparlar.

Cinsel ilişkide orgazm olamamak cinsel işlev bozukluğudur. Fakat kadınların  çoğu cinsel ilişki sırasında orgazma ulaşmamanın normal olduğunu sanmaktadır.

G noktası enjeksiyonları, dolgusu ile orgazm sorunları ortadan kalkabilmekte. Kadınlar aralarında g noktası dolgu işlemi ne orgazm aşısı yada g noktası aşısıda demektedir.

G noktası dolgu işlemi ile bir çok kadın cinsel ilişkide ilk defa orgazm duygusunu tatmaktadır..

G noktası nasıl uyarılır? g noktası orgazmı nasıl olur?

G noktası mastürbasyon yada cinsel ilişkide uyarılabilir. Kadın g noktasını uyarmak istediğinde parmağını vajinasının ön duvarı boyunca 3 cm ilerletip dairesel hareketler ( g noktası masajı ) basınç uygulayarak g noktasını  uyarabilir.

Cinsel ilişkide erkek ya yukarda anlattığımız gibi parmağı ile yada penisin ileri geri hareketleri ile g noktasını uyarabilir.

Penisin boyumu yoksa kalınlığımı, kadının orgazm olmasında daha önemlidir?

Vajinanın derin bölgelerine göre ilk giriş kısmının duyarlılığı daha fazladır. Kadının genital bölgesindeki en duyarlı bölgeler klitoris ve g noktasıdır bu iki yapıda vajinanın giriş kısmında ve vajina girişin üst kısmındadır.

Penis ile uyarılan ve orgazmı sağlayan g noktasıdır ( vajinal orgazm ) , g noktasına penisin temas ve basınç uygulaması orgazmı sağlamaktadır. Kalın penis g noktasına daha fazla bası yapacaktır bundan dolayı penisin uzunluğundan ziyade kalınlığı kadının orgazmında daha önemli rol oynamaktadır.

Ayrıca vajinanın dar olması g noktasının uyarılmasında daha etkili olmaktadır. Geniş olan vajinada penisin g noktası üzerine basınç uygulaması oldukça zordur.

G noktasının uyarılması için en uygun olan dar vajina kalın penis dir.

G noktası için ideal pozisyon hangisidir?

Kadının altta erkeğin üstte olduğu pozisyonlarda g noktasını uyarılması zor olur. Erkeğin kadına arkadan yanaşıp vajinal beraberlik olan pozisyonlarda penis g noktası üzerinde daha fazla basınç oluşturur. G noktası üzerinde ne kadar fazla basınç oluşur ise kadının vajinal orgazm olması o kadar kolay olur.

Erkeğin arkadan yanaşıp vajinal ilişkiye girdiği pozisyonlarda klitoral uyarılma olmaz buna rağmen kadınların çoğunun bu pozisyonlarda da güçlü bir şekilde orgazm yaşadıkları saptanmıştır bunun nedeni g noktasının uyarılması ile vajinal orgazmdır.

G noktası resmi ve g noktası resimli anlatım 

(resimlere tıklayarak büyütebilirsiniz)

 

G noktası dolgu işlemi ( orgazm aşısı – g noktası aşısı)

G noktası dolgusu neden yapılır?

 • G noktası dolgusu cinsel ilişkide vajinal orgazm olamayan kadınların orgazm olabilmesi için
 • Orgazm olmasına rağmen şiddetini yeterli bulmayan orgazmı daha şiddetli yaşamak için
 • Doğum yada yaşın ilerlemesi gibi nedenlerden dolayı vajina genişliği artan kadınların, Eskiden olduğu gibi orgazmı daha şiddetli olmak istedikleri için
 • Orgazm olmadıkları halde orgazm olmuş gibi taklit yapmaktan vazgeçmek için

 

Cinsel ilişkide g noktası ile penis arasındaki sürtünme ne kadar fazla olursa cinsel ilişkiden alınan haz ve vajinal orgazm da o kadar güçlü olur.

Normal doğum, yaşlanma, cinsel ilişki sayısının fazlalığı gibi bir çok neden vajina genişlemelerine sebep olmakta penisin g noktası üzerindeki baskısını azaltmaktadır.  vajinal genişlemeler kadınların orgazm olmasını zorlaştırmaktadır. Bu durum erkekleri kadınlara göre daha fazla etkilemektedir.

G noktası büyütme nedir ?

G noktası büyütme operasyonu g noktasının hacmini ve kabarıklığını arttırır böylece g noktası cinsel ilişkide daha hissedilebilir hale gelir ve cinsel ilişki sırasında orgazmın şiddeti artar.

G oktası dolgu işlemine ihtiyacı arttıran durumlar?

 • Kadının orgazmı daha şiddetli yaşamak istemesi
 • Normal vajinal doğum
 • Yaşın ilerlemesi
 • Kişinin kollajen bağ dokusunun özelliğine bağlı olarak vajinal genişlemenin olması
 • Cinsel ilişki sayısının artması
 • Partnerinin  penis kalınlığının ince olması
 • Orgazm olamayan kadınların ve artık orgazm olmak istemeleri

 

Bu sebeplerden dolayı kadınlar g noktası aşısı – dolgusu  yapılmasını  istemektedir.

Kadınların %40 -50 orgazm olamazlar bu duyguyu yaşamak ve cinsellikten alınan hazı arttırmak için  g noktası büyütme işlemi yaptırabilirler.

 

G noktası büyütme operasyonu nasıl yapılır?

Avrupa ülkelerinde ve amerikada gittikce yangınlaşan g noktası büyütme operasyona Türkiyede de ( g shot ) rağbet artmıştır.

Lokal anestezi g noktası büyütme operasyonu için yeterlidir hatta anesteziye çoğu zaman gerek bile duyulmamaktadır. Hasta jinekolojik muayene masasında hazırlanır spekulum ile g noktası alanı müdahale edilebilecek şekle getirilip lokal anestezi yapılır,  anestezinin etki etmesi için 30 saniye beklenir enjektörler içinde hazır olarak bulunan dolgu g noktasına enjekte edilerek hacmi arttırılır. g noktası dolgusu 5-10 dakika sürer. Aynı gün günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. İşlemden 2-3 gün sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz. G noktası dolgusunun etkisi ortalama 12 ay devam etmektedir.  G noktası büyütme ameliyatı sonrası hastaların % 85 inde cinsel performansta artış saptanmıştır.

G noktası büyütme fiyatı?

G noktası dolgu işlemi fiyatı kullanılacak dolgu malzemesinin kalitesine , işlemin uygulanacağı hastaneye, işlemi yapacak olan doktora ve aynı anda yapılacak diğer genital estetik ameliyatın varlığına göre değişmektedir.

G noktası dolgu işlemi fiyatı bilgisi için sekreterimizden bilgi alabilirsiniz.

 

hastalarımızdan gelen G noktası ile ilgili sorular ve cevapları:

G shot işlemi ağrılımıdır ?

G shot işlemini lokal aneztezi ile yapmaktayız. Bu nedenden dolayı hastaların aç ve susuz olarak gelmesine gerek yoktur. G noktası aşısı uygulanmasında ağrı olmamaktadır.

G noktası aşısı yapıldıktan sonra ne zaman klinikten ayrılabilirim?

İşlem biter bitmez ayrılabilirsiniz.

G dolgusunu tekrar yaptırmamız gerekir mi ? gerekir ise ne sıklıkta yapılması gerekir ?

g noktası için vajina altına uygulanan dolgu maddesi ( hyaluronic asid ) 8-10 ay sonra, dudağa yada başka bölgelere yapılan dolgular gibi erimektedir. Bu sebepten dolayı işlemin 8-12 ayda bir tekrarlanması gerekir.

G noktası dolgu ameliyatı etkilimidir?

Yapılan araştırmalar ve hastalardan elde edilen geri dönüşler % 87 nin bu işlemden fayda gördüğünü göstermektedir.

G noktası aşısı için kullanılan madde nedir ?

Hyaluronic asitten oluşan özel dolgu malzemesidir. Tamamen sentetiktir enfeksiyon oluşturmaz ve hormon  içermez.

G shot için kullanılan dolgu maddesi  FDA  ( amerikan ilaç sanayi ) tarafından onaylanmışmıdır?

G noktası dolgusunda kullanılan hyaluronic asid fda tarafından onaylanmıştır.

G noktası dolgu işlemi hangi durumlarda yapılamaz?

Hamilelerde, genital ve idrar yollarında tümör olanlarda, hyaluronic aside karşı allerjisi olanlarda, bağışıklık sistemi bozuk olanlara yapılmaz onun dışında herkeze güvenle yapılabilir.

G noktası dolgu işlemi ne kadar sürer?

Hasta jinekolojik masaya hazırlandıktan sonra 5-10 dk içerisinde işlem sonlanmaktadır.

G noktası büyütmesi işlemi her yaşta yapılabilirmi? EVET

G noktası aşısı her yaşta yapılabilir.

G noktası büyütme ameliyatı sonrası normal doğum yapılır mı?  EVET

g noktası dolgusu yapıldıktan sonra doğum yapılabilir hiç bir sakınca yoktur . Doğumdan sonra orgazm şiddetini ve kalitesini arttırmak için  g noktası dolgusunu tekrar yaptırmak gerekebilir.

Orgazmı olabilen kadınlar g noktası dolgusu yaptırabilir mi?   EVET

Orgazm olabilen kadınlar  g noktası dolgusu sonrasında, orgazmı çok daha şiddetli yaşadıkları gibi orgazmın sayısıda artabilmektedir 2-3 defa orgazm olabilirler.

Orgazma ulaşma süreleri kısalmakta ; Eskiden 10 dk içerisinde orgazm olan kadın g shot sonrası 5-7 dk da orgazm olabilir.

G noktası büyütme operasyonu sonrası duş alabilirmiyim yüzebilirmiyim tampon kullanabilirmiyim?  EVET

Bu işlemden sonra günlük hayatınıza hiçbir kısıtlama getirmeden devam edebilirsiniz.

G noktası dolgusu sonrası ne kadar sonra cinsel ilişki sakınca yaratmaz?

2-3 gün  sonra  cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

G noktası ameliyatı spiral taktırmama engel olurmu spiral varsa zarar verirmi? HAYIR

G noktasının büyütülmesinin spiral takılması ile alakalı olumsuz hiç bir yan etkisi yoktur.

Önceki Makale
Sonraki Makale

Yorum Yapabilir / Soru Sorabilirsiniz

avatar
  Subscribe  
Bildir
Gynecoestetic